karol świderski

Premier League: Kolejny Polak w Leicester City?

Fot. EastNews
Piro Shop
2019-11-25

Według brytyjskich dziennikarzy uwagę scoutów Leicester City zwrócił Karol Świderski. Polak jest w bardzo dobrej formie i mógłby pełnić w zespole Brendana Rodgersa funkcję zmiennika Jamiego Vardy'ego.

Karol Świderski staje się jednym z najlepszych napastników greckiej Super League. W swoim premierowym sezonie w 11 występach ustrzelił 4 gole, a w obecnym w 11 meczach zdobył już 7 bramek, dzięki czemu lideruje klasyfikacji strzelców. Ostatnie trafienie zanotował w niedzielnym pojedynku z AEL Larissa, a jego PAOK Saloniki wygrał 1:0. Z trybun mecz ten oglądali scouci Leicester City i według brytyjskich mediów, to właśnie Polak był ich głównym celem obserwacyjnym.

W zespole prowadzonym przez Brendana Rodgersa Polak miałby pełnić rolę zmiennika dla Jamiego Vardy'ego. Anglik jest w wybornej formie i w 13 ligowych spotkaniach ustrzelił 12 goli. Ma już jednak 32 lata i potrzebuje zastępstwa, by móc wytrzymać fizycznie grę na kilku frontach. Jedynym nominalnym napastnikiem w kadrze Lisów poza Vardym jest Ayoze Perez, który również występuje w wyjściowym składzie, na pozycji prawoskrzydłowego. 

Na razie nie wiadomo, czy Leicester City zdecyduje się złożyć ofertę za Karola Świderskiego. Portal Transfermarkt wycenia go na zaledwie 3 miliony euro, co może być dodatkowym argumentem za zakontraktowaniem bramkostrzelnego Polaka. Warto przypomnieć, że w ekipie Brendana Rodgersa znajduje się Bartosz Kapustka, który póki co nie został zgłoszony do rozgrywek Premier League.

Fot:Marek Szandurski/East News