Kapustka opuszcza Leicester City

Polak odchodzi z Premier League

Fot. EastNews
Piro Shop
2020-03-20

Nie tak swoją przygodę z Premier League wyobrażał sobie Bartosz Kapustka. Młody Polak po bardzo udanych Mistrzostwach Europy przeniósł się do Anglii, jednak kontuzje oraz za mała liczba szans na grę spowodowała, że skrzydłowy nie odnalazł się w zespole z King Power Stadium.

O swojej decyzji opuszczenia Leicester City Kapustka poinformował w wywiadzie z serwisem Weszlo, w którym podkreślił, że po sezonie musi nie tylko opuścić zespół Lisów, ale także Anglię, dzięki czemu będzie mógł powrócić na właściwe tory. Głównym jej powodem był brak możliwości gry w zespole Brendana Rodgersa, który prowadzi zespół od końcówki poprzedniego sezonu. Ciężko dziwić się tej decyzji. Po ciężkiej kontuzji Bartosz Kapustka był wypożyczony do belgijskiego Leuven, a po powrocie do Anglii wrócił do treningów z pierwszą drużyną i liczył na otrzymanie szansy na grę w meczach pucharowych, a z czasem także w Premier League. Sytuacji nie ułatwiła fenomenalna postawa Lisów w obecnych rozgrywkach - zespół Rodgersa znajduje się obecne na 3 miejscu w ligowej tabeli. Marzenia o grze Kapustki w Premier League zostały zniszczone bardzo szybko - Polak zaliczył jedynie kilka występów w zespole do lat 23.

Po ogłoszeniu swojej decyzji Kapustka jest przymierzany przez krajowe media do wielu zespołów. Dziennikarze widzą go w najmocniejszych ligowych zespołach, a liderem w walce o podpis pod kontraktem ma być warszawska Legia. O przenosinach do Ekstraklasy wypowiedział się także sam Kapustka, który podkreślił, że nie wyklucza takiego kierunku, jednak nie chce też oficjalnie go potwierdzić.