Steve Bruce Newcastle

Premier League: Newcastle i Arsenal walczą o Gnonto

Fot. East News
Piro Shop
2019-10-30

Kolejne kluby dołączają do walki o niezwykle utalentowanego Wilfrieda Gnonto. 15-latek jest obecnie zawodnikiem Interu Mediolan. 

Newcastle od kilku tygodni bacznie obserwuje Wilfrieda Gnonto, który obecnie znajduje się w kadrze Interu Mediolan U19. Młody zawodnik wystąpił w tym sezonie w dwóch ligowych spotkaniach przez łącznie 37 minut. Wystarczyło to, by w starciu z o wiele starszymi kolegami zdobyć bramkę. Włoch regularnie występuje też w Reprezentacji Włoch do lat 17. Zagrał w niej 5 razy i zdobył 5 goli. 

Z dużego talentu napastnika zdaje sobie sprawę Inter Mediolan, który wkrótce ma mu przedstawić propozycję pierwszego profesjonalnego kontraktu. Ma to być zabezpieczenie przed zakusami zespołów z Premier League - Newcastle i Arsenalu. 

Według włoskich dziennikarzy najbliżej wygrania wyścigu po podpis 15-latka są Sroki. Zawodnik jest opisywany przez scoutów jako młody Obafemi Martins, który bardzo dobrze sprawdził się właśnie w barwach Newcastle. Włoch przypomina Nigeryjczyka nie tylko stylem gry, ale też zaangażowaniem w treningi.

Fot.:AP/Associated Press/East News