Kevin De Bruyne kontuzja

Premier League: Kontuzja Kevina De Bruyne

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-10-01

Jeden z najlepszych zawodników tego sezonu w Premier League, a już z pewnością prezentujący najwyższą formę gracz Manchesteru City doznał kontuzji pachwiny. Uraz wyeliminuje go z najbliższego meczu pucharowego, a nie jest wykluczone, że Belga czeka dłuższa przerwa.

Kevin De Bruyne doskonale rozpoczął ten sezon. Choć jego Manchester City nie osiąga zadowalających wyników, to do niego nie można mieć żadnych pretensji. W dotychczasowych 7 kolejkach uzbierał 2 trafienia oraz 8 asyst i wielu ekspertów typowało go jako kandydata to pobicia rekordu Thierry'ego Henry'ego w liczbie asyst w pojedynczym sezonie. Kanonier zaliczył 20 asyst w rozgrywkach 02/03. Biorąc pod uwagę, że do końca obecnego sezonu Premier League pozostało jeszcze 31 spotkań, można było mówić o dużym prawdopodobieństwie przebicia Francuza. Belgowi może w tym przeszkodzić jednak kontuzja.

De Bruyne urazu nabawił się w spotkaniu ligowym z Evertonem, które musiał zakończyć w 79 minucie. Pewnym jest, że rozgrywający nie wystąpi we wtorkowym meczu Champions League z Dinamem Zagrzeb, a po przejściu dokładniejszych badań będzie wiadome, jak długo potrwa przerwa. 

Fot.:GENYA SAVILOV/AFP/East News

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.