Kibice ŁKS-u Łódź

6. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: ŁKS Łódź - Legia Warszawa

Fot. Facebook Art.Repo - Łukasz Żuchowski
Piro Shop
2019-08-24

Bardzo ciekawy mecz szykuje się w niedzielny wieczór na stadionie w Łodzi. Miejscowy ŁKS podejmie wtedy Legię Warszawa w ramach 6. kolejki PKO Ekstraklasy. Beniaminek całkiem nieźle radzi sobie na ekstraklasowych boiskach, prezentując ofensywny i ładny dla oka futbol. Wyniki nie są już jednak tak dobre, bo dwa pierwsze mecze rzeczywiście dały Łodzianom 4 punkty, ale ostatnie trzy zakończyły się porażkami. Gospodarze będą chcieli przerwać złą serię, ale o to może być trudno, bo na ich drodze stanie zespół Legii. Warszawianie powoli wychodzą z kryzysu i zaczynają grać dobrze i skutecznie.

- To, że przegraliśmy trzy ostatnie mecze nie oznacza, że wszystko robimy źle. Jeśli wywrócimy wszystko do góry nogami, to cała nasza dotychczasowa praca pójdzie na marne. - mówi przed meczem z Legią trener ŁKS-u, Kazimierz Moskal. Szkoleniowiec nie zamierza zmieniać ofensywnego stylu gry swojego zespołu. Jego zdaniem problem nie leży nie w nim, a w pojedynczych błędach, które po prostu trzeba wyeliminować. To ma pozwolić w niedzielę na osiągnięcie korzystnego rezultatu w meczu z wicemistrzem Polski. Pomocny dla Łodzian może być fakt, że w czwartek Legia grała mecz eliminacji Ligi Europy z Glasgow Rangers, po którym podopieczni Aleksandara Vukovicia mogą być mocno zmęczeni. Dzięki temu stołeczna ekipa może nie prezentować się tak dobrze, jak w starciu ze Szkotami. - W ciągu ośmiu ostatnich dni rozegraliśmy trzy mecze w bardzo podobnym składzie. To znaczy, że jesteśmy już w rytmie meczowym. Wytrzymujemy fizycznie trudy spotkania, a piłkarze są w stanie intensywnie biegać przez całe spotkanie. - tak po meczu z Rangers mówił opiekun Legionistów, który nie obawia się o swój zespół pod względem fizycznym. Czeka nas niezwykle ciekawe starcie. Bardzo ambitny beniaminek rzuci wyzwanie powracającemu do formy wicemistrzowi Polski. Jedni i drudzy potrzebują w tabeli punktów, a więc na pewno w żadnym momencie spotkanie nie odpuszczą. Będzie się działo!

Na stadionie w Łodzi na pewno zapanuje fantastyczna atmosfera. Kibice gospodarzy nie odpuszczą przyjścia na stadion, kiedy na mecz z ich ukochaną drużyną przyjedzie drużyna Legii. Dlatego należy spodziewać się wysokiej frekwencji, a przy tym bardzo żywiołowego dopingu zarówno ze strony fanów gospodarzy, jak i gości.

ŁKS Łódź - Legia Warszawa, 25 sierpnia (niedziela) godz. 17:30 Stadion ŁKS Łódź, transmisja TV: Canal+, Canal+4K