Ozil Kolasinac

Premier League: Mesut Ozil zaatakowany maczetą

Fot. EastNews
Piro Shop
2019-07-26

Chwilę grozy przeżył w Londynie Mesut Ozil i wcale nie była ona związana z piłką nożną. Zawodnik Arsenalu został zaatakowany przez dwóch mężczyzn na skuterach, a celem była kradzież jego luksusowego auta.

Zdarzenie miało miejsce 26 lipca w Londynie. Mesut Ozil wraz z żoną przyjechali pod dom Seada Kolasinaca, a następnie wspólnie ruszyli autem w kierunku miasta. Tuż po starcie w ich pobliżu pojawiły się dwie osoby w skuterach, które przemieszczały się bardzo blisko maski i bagażnika auta Niemca. Gracz Arsenalu zatrzymał pojazd, a jeden ze skuterzystów z maczetą rozpoczął napad rabunkowy, którego celem prawdopodobnie była kradzież samochodu. Bardzo szybko zareagował natomiast drugi z zawodników Kanonierów. Kolasinac wyskoczył z auta, odpędził napastników gołymi rękami, po czym wsiadł z powrotem do auta. Piłkarze odjechali, ale wciąż byli ścigani. Zdecydowali się skryć w tureckiej restauracji i tam poprosić o pomoc. Napastnicy ostatecznie zrezygnowali z kradzieży, a zawodnikom i żonie Ozila nic się nie stało. Sam moment napaści z maczetą został zarejestrowany przez kamery.

Media szybko okrzyknęły Kolasinaca bohaterem, który bez zastanowienia stanął w obronie swojej oraz przyjaciół. Mesut Ozil był natomiast według świadków ciężko przestraszony i bardzo długo nie mógł dojść do siebie. Kibice Arsenalu z kolei podeszli do całej sytuacji z przekąsem, uważając, że Bośniak lepiej broni samochodu kolegi, niż bramki swojego klubu.

Napady tego typu nie są jednak nowością - według policji odpowiedzialna za atak była zorganizowana szajka, która kradnie luksusowe auta w Londynie. Rabusiów nie udało się złapać.