Polska Senegal

Premier League: Najlepszy gracz Evertonu w PSG

Fot. EastNews
Piro Shop
2019-07-24

Według francuskich oraz brytyjskich mediów Idrissa Gueye wkrótce zostanie zawodnikiem Paris Saint-Germain. Do uzgodnienia został jedynie indywidualny kontrakt zawodnika.

Idrissa Gueye trafił do Evertonu z Aston Villi w 2016 roku. Wcześniej grał w Ligue 1 jako zawodnik Lille. Dość szybko okazał się świetnym transferem. W barwach Premier League rozegrał 134 spotkania, w których zanotował 3 bramki oraz 5 asyst. Dominował jednak w innych statystkach - głównie liczby odbiorów piłki. Wielu ekspertów nie tylko na Wyspach Brytyjskich, ale też na całym świecie, zachwycało się jego grą w destrukcji i porównywało do Ngolo Kante. W Evertonie zdobył nawet statuetkę dla najlepszego zawodnika sezonu, która po raz pierwszy dzielona była pomiędzy dwoma graczami - drugim z nich był lewy obrońca Lucas Digne. Senegalczyk mimo swojej bardzo dobrej gry, nigdy nie naciskał na transfer do mocniejszego klubu. Teraz defensywny pomocnik może wrócić do francuskiej Ligue 1, jednak tym razem do drużyny, która co sezon gra o mistrzostwo.

Mowa bowiem o Paris Saint-Germain, które po odejściu Adriena Rabiota szuka nowego środkowego pomocnika o defensywnej charakterystyce. Idrissa Gueye idealnie wpisuje się więc w koncepcje gry Mistrzów Francji, dlatego Thomas Tuchel zdecydował się na złożenie wynegocjowanej przez Everton kwoty - 28 milionów euro. Ta została przyjęta, a wielu kibiców The Toffees zaczęło zastanawiać się, jak można oddać najlepszego zawodnika minionego sezonu za tak niską cenę. Muszą się jednak pogodzić z odejściem swojego ulubieńca - do finalizacji transferu pozostał już jedynie podpis pod kontraktem zawodnika, z czego wynegocjowaniem Paris Saint-Germain nie powinno mieć większego problemu. 

Aktualizacja 30.07.2019 - Gueye podpisał kontrakt z PSG. Francuski zepół zapłacić Evertonowi 32 miliony euro.

Fot.:ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER