Kibice Aston Villa

Aston Villa wraca do Premier League!

Komentarze (2) 2019-05-27

Znamy już wszystkie drużyny, które zagrają w przyszłym sezonie Premier League. Po rozstrzygnięciu play-offów Championship, do grona drużyn rozgrywek 2019/20 dołączyła Aston Villa, która w finale pokonała Derby County 2:1.

Obie drużyny przystąpiły do kluczowego meczu sezonu bardzo zmotywowane, czemu dowodziły ataki przeprowadzane naprzemiennie przez obie ekipy. Pierwszy gol padł jednak dopiero w 44 minucie spotkania, a jego strzelcem był wypożyczony do Aston Villi z Lille Anwar El-Ghazi. Holender otrzymał dobre dośrodkowanie w pole karne od Ahmeda Elmohamady'ego i odważnym szczupakiem pokonał golkipera przeciwników. Przy pierwszej sytuacji bramkarza nie można było obwiniać o złe zachowanie, jednak przy drugim trafieniu zdecydowanie się nie popisał. Kelle Roos wybiegł z bramki do wysokiej piłki zagranej w pole karne przez graczy z Birmingham. Niestety dla jego drużyny zrobił to bardzo nieudolnie i gdy wyskoczył do piłki, został uprzedzony przez Johna McGinna. Szkot umieścił piłkę w siatce strzałem głową do pustej bramki.

Zawodnicy Derby County wobec braku zaufania do własnego bramkarza ruszyli do odważniejszych ataków. Jeden z nich skończył się kontaktowym trafieniem Martyna Waghorna. Florian Jozefzoon dośrodkował piłkę w pole karne, futbolówkę głową zgrał Jack Marriott, a Waghorn pewnie wykończył sytuację. Podopiecznym Franka Lamparda pozostało 10 minut na wyrównanie stanu gry, ale ostatecznie było to za mało i z Premier League przywitała się Aston Villa.

Zespół z Birmingham wraca do elity po 3 latach. Ostatni swój mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej Lwy rozegrały 15 maja 2016 roku, choć swój spadek w sezonie 2015/16 przypieczętowały już miesiąc wcześniej.