Radomiak Radom Mariusz Lewandowski Constantin Galca

Zmiana trenera w Radomiaku

Fot. Artur Barbarowski/East News
2023-04-16

Kolejna zmiana trenerska w Ekstraklasie. Na taki ruch zdecydowali się włodarze Radomiaka Radom. Po wczorajszej porażce z Cracovią Mariusz Lewandowski nie będzie miał już okazji poprowadzić drużyny. Zastąpi go trener z Rumunii. 

Radomiak to klub z olbrzymimi ambicjami. Drużyna z Radomia awansowała do Ekstraklasy w 2021 roku. Po udanej rundzie jesiennej pod wodzą Dariusza Banasika, władze klubu chciały powalczyć o miejsce w europejskich pucharach. To jednak się nie udało, Radomiak zaczął dołować, za co posadą zapłacił właśnie Banasik. Jego miejsce zajął Mariusz Lewandowski. 

Radomiak pod wodzą byłego reprezentanta Polski miał dołączyć do czołówki Ekstraklasy. Jednak rzeczywistość okazała się inna i klub z Radomia uplasował się w środku tabeli. Drużyna Lewandowskiego miewała dobre momenty, jak np. początek tegorocznej wiosny, lecz ostatnie porażki sprawiły, że Radomiak ma coraz mniejszą przewagę nad strefą spadkową. 

W tym sezonie drużyna z Radomia zdobyła 34 oczka w 28 meczach. Odpadła też z Pucharu Polski w ⅛ finału z Lechią Zielona Góra. Lewandowski został zwolniony z klubu, jego miejsce zajął nowy szkoleniowiec. Będzie nim 51-letni Constantin Galca. To rumuński trener, który prowadził m.in. Steauaę, hiszpański Espanyol oraz duńskie Vejle. W przeszłości występował też jako piłkarz w Premiera Division. Teraz będzie musiał uporządkować sytuację w Radomiu i zapewnić klubowi utrzymanie w Ekstraklasie. Nowy trener rozpoczął już pracę w klubie.

Zobacz także