Sokratis Dioudis

Nowy bramkarz Zagłębia Lubin?

Fot. eastnews
2023-01-22

Według informacji przekazanych przez Tomasza Włodarczyka Zagłębie Lubin wkrótce pozyska nowego bramkarza. Będzie nim zawodnik Panathinaikosu z doświadczeniem reprezentacyjnym.

Sokratis Dioudis, bo o jego sprowadzeniu informuje dziennikarz portalu meczyki.pl, to 29-letni Grek, mający duże doświadczenie z ligi greckiej. Do tej pory reprezentował w seniorskiej karierze barwy 3 rodzimych klubów i rozegrał w nich łącznie 229 meczów. Dwukrotnie miał też okazję strzec bramki kadry narodowej - było to w meczach towarzyskich w 2020 i 2021 roku. 

Aktualnie jest związany z Panathinaikosem Ateny, jednak nie może liczyć na regularne występy. Swój ostatni mecz rozegrał bowiem… w maju 2022 roku. Od tego czasu pomimo braku kontuzji ani razu nie załapał się do kadry meczowej. Jego kontrakt wygasa latem tego roku. 

Według Tomasza Włodarczyka Grek w Lubinie zamelduje się w poniedziałek i przejdzie tam testy medyczne przed transferem. Jeśli je zaliczy, będzie mógł podpisać kontrakt i zawalczyć o skład z dotychczasowymi golkiperami Miedziowych Kacprem Bieszczadem i Jasminem Buriciem.

Fot.:R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News

Zobacz także