Nowy napastnik Piasta Gliwice

Nowy napastnik Piasta Gliwice

Fot. Piotr Molecki/East News
2021-12-22

Klub ze Śląska nie próżnuje w przerwie zimowej. Piłkarze udali się na wypoczynek, ale dla działaczy to gorący okres. Dzisiaj został ogłoszony pierwszy transfer do klubu. 

O tym kontrakcie w Gliwicach mówiono już od poniedziałku. Jednak dopiero dzisiaj klub oficjalnie ogłosił, że do drużyny trafi Rauno Sappinen. Jego nazwiska może nie rzuca na kolana, ale jak przyjrzeć się statystykom, to nowy zawodnik może być sporym wzmocnieniem zespołu Waldemara Fornalika. Jest on estońskim napastnikiem, który do Piasta trafił z aktualnego wicemistrza Estonii Flory Tallin. 

25-letni piłkarz był dwukrotnym królem strzelców i najlepszym zawodnikiem ligi. Ogółem w barwach klubu ze stolicy kraju wystąpił już 248 razy i strzelił aż 146 bramek. To bardzo dobry dorobek, tym bardziej że mowa o piłkarzu, który jest mocno przed 30. Sappinen jest również reprezentantem Estonii. W barwach nadbałtyckiego kraju wystąpił już 43 razy i zdobył 8 bramek. Połowę z tych trafień zaliczył w rozgrywkach Ligi Narodów.

Teraz Estończyk będzie miał szansę zaprezentować swoje umiejętności w Polsce. Z Estonii wyjeżdża ze statusem gwiazdy, w Piaście będzie musiał zastąpić Jakuba Świerczoka, który latem wyjechał do Japonii. To właśnie brak klasowego snajpera był jednym z powodów tego, że klub z Górnego Śląska jest dopiero na 12. miejscu w tabeli. Zimą Waldemar Fornalik i jego piłkarze będą musieli zbudować formę, która pozwoli bezpiecznie utrzymać się w Ekstraklasie, a być może nawet powalczyć o górną część tabeli. 

Zobacz także