Piłkarz Roku Ekstraklasy kończy karierę
Joel Valencia zakończył piłkarską karierę. Zawodnik jest doskonale znany polskim kibicom z gry dla Piasta Gliwice, Legii Warszawa, a później także zespołów z niższych lig.
7 lat temu, w wieku 24 lat Joel Valencia imponował swoją dyspozycją i walnie przyczynił się zwyciężenia z Piastem Gliwice w rozgrywkach Ekstraklasy. Sezon ten miał być dużym krokiem w kierunku wielkiej kariery i tak też się wydawało, szczególnie po otrzymaniu nagrody dla najlepszego piłkarza sezonu. Duży transfer na Wyspy Brytyjskie mógł zwiastować, że Ekwadorczyk ostatniego słowa w piłce jeszcze nie powiedział.
Szybko okazało się jednak, że zaplecze Premier League było to dla niego zbyt wysokimi progami (19 meczów i 1 trafienie). Po roku został wypożyczony do Legii, z którą również sięgnął po mistrzostwo, jednak był już cieniem przebojowego zawodnika z Gliwic. Później były kolejne wypożyczenia do Hiszpanii i Holandii, ale również tam nie zapracował na powrót do wielkiej piłki. Ostatecznie trafił do Zagłębia Sosnowiec, a później do Znicza Pruszków.
Od stycznia tego roku pozostawał wolnym zawodnikiem, ale nikt nie zdecydował się na jego zatrudnienie. Valencia ostatecznie zdecydował się za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych opublikować informację o zakończeniu kariery w wieku zaledwie 31 lat.
AŁ
Fot.: Jan GRACZYNSKI/East News
