Ojrzyński wraca do Kielc

Ojrzyński wraca do Kielc

Fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER
2021-12-18

Miała być Legia i próba wyciągnięcia klubu z kryzysu, a będzie praca w Koronie i powrót do trenerskich początków. Leszek Ojrzyński wraca do Kielc i będzie miał zadanie wprowadzić klub do Ekstraklasy.

Tydzień temu wydawało się, że szkoleniowiec obejmie Legię Warszawa. W niedzielę był jeszcze faworytem do tego, żeby zastąpić Marka Gołębiewskiego. W poniedziałek jednak Legia ogłosiła, że do klubu wróci Aleksandar Vuković i to on będzie miał za zadanie, żeby wyciągnąć klub z kryzysu. 

Ojrzyński jednak nie będzie bezrobotny. Wraca on do miejsca, z którego wypłynął na szerokie trenerskie wody. Obejmie 3. drużynę Fortuna 1. Ligi, czyli Koronę Kielce. Nowy szkoleniowiec będzie miał za zadanie wprowadzić klub do Ekstraklasy. Taki sam cel miał postawiony poprzedni trener, czyli Dominik Nowak. Do klubu ściągnięto piłkarzy z doświadczeniem w najwyższej klasie rozgrywkowej, m.in. Adama Frączczaka i Piotra Malarczyka. Początek sezonu był udany w wykonaniu Korony, drużyna przez długi czas utrzymywała się na szczycie tabeli. Jednak pod koniec roku zaczęła tracić punkty i przez to spadła na 3. miejsce. Ojrzyński będzie musiał przygotować na trudny bój, faworytem do bezpośredniego awansu są gracze Miedzi Legnica oraz Widzewa Łódź. 

Być może powrót trenera do Kielc będzie również początkiem dla nowej 'bandy świrów'. Takim mianem była określana Korona w czasach, kiedy na ławce był właśnie Ojrzyński. Gra drużyny opierała się na ostrej fizycznej grze, która przyniosła kielczanom w sezonie 2011/2012 5. miejsce w Ekstraklasie.  

 

Zobacz także