Wisła Płock kończy rok zwycięstwem

2021-12-17

Wisła Płock pierwszą część sezonu może zaliczyć do udanych. Podopieczni Macieja Bartoszka znowu wygrali na własnym stadionie.

Wisła Płock w ostatnim meczu w tym roku grała o trzy punkty i obronę swojej twierdzy. W tym sezonie płocczanie nie przegrali jeszcze na swoim stadionie i głównie dzięki temu są w pierwszej połowie tabeli. Gdańszczanom zwycięstwo w tym meczu zagwarantowałoby spędzenie zimy na podium w Ekstraklasie.

Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla płocczan, już w 4. minucie wyszli oni na prowadzenie. Wyśmienitym uderzeniem popisał się Rasak i było 1-0 dla Wisły. Około kwadransa po strzeleniu pierwszej bramki, gospodarze mogli powiększyć swoje prowadzenie. Dobrze dograł Tomasik, ale Sekulski nie trafił do siatki. Później do głosu doszli goście. Najpierw groźnie uderzał Durmus, ale jego strzał obronił Kamiński. Kilka chwil później strzał Paixao wylądował na słupku. Portugalczyk chwilę później miał kolejną okazję do strzelenia bramki, ale tym razem dobrze spisał się bramkarz gospodarzy.

W drugiej połowie goście mogli dość szybko wyrównać wynik meczu. Po dośrodkowaniu Gajosa do siatki trafił Maloca, ale okazało się, że obrońca Lechii był na spalonym. Gospodarze starali się bardzo mądrze rozgrywać piłkę, trzymając ją jak najdalej własnej bramki. Gdańszczanie mieli problem z tym, żeby odebrać futbolówkę, a gdy im to się już udało, to szybko ją tracili. Nerwowa gra nie sprzyjała odrabianiu straty i Wisła dowiozła korzystny wynik do końca. To oznacza, że płocczanie zimę spędzą przynajmniej na 8. miejscu w tabeli, będąc niepokonaną drużyną na własnym stadionie.