Arkadiusz Malarz zakończył karierę!

Arkadiusz Malarz zakończył karierę!

Fot. Piotr Matusewicz/East News
2021-09-14

Były bramkarz Panathinaikosu oraz Legii nie będzie już więcej profesjonalnie grał w piłkę nożną. Zawodnik za pomocą mediów społecznościowych ogłosił swoją decyzję o zakończeniu kariery. 

3 tytuły mistrza Polski oraz 2 zdobyte Puchary Polski to największe osiągnięcia Malarza w rozgrywkach nad Wisłą. Swoje największy triumfy bramkarz święcił w barwach Legii Warszawa. To w klubie z Łazienkowskiej niejednokrotnie pokazywał swoje niesamowite umiejętności oraz doświadczenie. Nie raz ratował punkty w starciach zarówno z ligowymi rywalami, jak i w meczach Ligi Mistrzów. Patrząc z perspektywy czasu, dziwnie wyglądają zarzuty sprzed kilku lat, że został sprowadzony do Legii dzięki znajomości z ówczesnym dyrektorem sportowym - Michałem Żewłakowem. Dzięki występom w klubie z Warszawy - Malarz został również wybranym najlepszym ligowcem roku 2017 oraz bramkarzem sezonu 2017/2018.

Jednak kariery wychowanka Nadnarwianki Pułtusk nie należy kojarzyć wyłącznie z grą w Legii. Piłkarz zadebiutował w Ekstraklasie już w 2003/2004 w barwach Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Potem przeszedł do Amici Wronki. Malarz grał też w Lechu Poznań, w którym wystąpił dwukrotnie. Kariera bramkarza nabrała rozpędu po wyjeździe do Grecji. Piłkarz znakomicie bronił w barwach Skody Ksanti. Udane występy zaowocowały nagrodą najlepszego bramkarza sezonu 2006/2007 i transferem do Panathinaikosu Ateny. Piłkarz aż do lata 2013 grał na boiskach Grecji i Cypru, po czym wrócił do Polski i bronił w GKS-ie Bełchatów. Kolejnym przystankiem w karierze Malarza były udane występy w barwach Legii. Ostatnie 2 sezony bramkarz rozegrał w ŁKS-ie Łódź. 

ŁB

Zobacz także