salamon ronaldo

Salamon wraca do Lecha Poznań

Fot. East News
Piro Shop
2021-01-10

Po 13 latach gry we Włoszech Bartosz Salamon wrócił do klubu, którego jest wychowankiem. Lech Poznań dokonał klasowego, jak na polskie warunki, wzmocnienia defensywy lub środkowej linii pomocy.

Bartosz Salamon to wychowanek Lecha Poznań, jednak nigdy nie zadebiutował w seniorskiej kadrze klubu. Jako junior trafił to młodzieżowej Brescii, a po kilku latach zagrał swój pierwszy mecz w Serie A. Polak odchodził jako środkowy pomocnik, jednak tam bardzo szybko zmieniono jego pozycje. Od tego momentu zazwyczaj grał na środku bloku defensywnego.

W trakcie gry we Włoszech Salamon reprezentował barwy Brescii, Cagliari, SPAL, Pescary, Calcio Foggia, Frosinone i Sampdorii. Przez krótki okres był także w Milanie, jednak nie miał okazji zadebiutować. W Serie A rozegrał łącznie 66 spotkań. Więcej zanotował ich na drugim szczeblu rozgrywkowym - 139. Warto wspomnieć również o tym, że Salamon jest Reprezentantem Polski. Z orzełkiem na piersi rozegrał 9 spotkań - ostatni raz w 2016 roku. Wcześniej występował także w reprezentacjach od u-15 do u-21

Lech ściągnął do siebie zawodnika praktycznie za darmo, ponieważ jego kontrakt ze SPAL wygasłby w czerwcu br. Salamon podpisał 4-letni kontrakt, który wygaśnie 30 czerwca 2024 roku. 29-latek bez problemu przeszedł testy medyczne, a brał w nich udział razem z innym obrońcą - Antonio Miliciem. Chorwat to 3-krotny reprezentant swojego kraju, który ostatnio nie mógł liczyć na regularne występy w swoim klubie - Anderlechcie. Choć jego transfer nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony, to jego zdjęcie z koszulką Lecha do mediów społecznościowych wrzuciła siostra piłkarza.

Fot.:FILIPPO MONTEFORTE/AFP/East News