andre onana chelsea

Premier League: Kolejna transakcja na linii Ajax-Chelsea?

Fot. EastNews
Piro Shop
2020-03-14

Onana w Chelsea?

Brytyjskie media informują o tym, że wkrótce może dojść do kolejnego transferu Chelsea i ponownie The Blues sięgną po zawodnika Ajaxu Amsterdam. Tym razem będzie to bramkarz, który ma być alternatywą dla Kepy Arrizabalagi.

Mowa tu o Andre Onanie. Kameruńczyk nie może zaliczyć tego sezonu do szczególnie udanych, jednak to samo można powiedzieć o całym zespole Ajaxu. Wychowanek Godenzonen jest podstawowym golkiperem swojej ekipy, ale udało mu się zachować czyste konto w zaledwie ośmiu spotkaniach. Kameruńczyk regularnie występuje też w reprezentacji swojego kraju. 

Zainteresowanie 23-latkiem przejawia Chelsea. Frank Lampard nie jest zadowolony z podstawy Kepy Arrizabalagi, który pod względem statystyk jest jednym z najgorszych bramkarzy w Premier League. Angielski szkoleniowiec rozgląda się więc za potencjalnymi wzmocnieniami swojego zespołu. Pierwszym celem miał być Jan Oblak, jednak Atletico nie chce sprzedawać swojego golkipera. Chelsea ma również niewielkie szanse w walce o Deana Hendersona, dlatego The Blues swój wzrok zawiesili na Andre Onanie. 

Kluczowy dla tej transakcji ma być Hakim Ziyech. Marokańczyk od nowego sezonu będzie zawodnikiem Chelsea i ma mieć również duży wpływ na transfer swojego byłego kolegi z zespołu, z którym przyjaźni się od kilku lat. Również Onana jest zainteresowany przenosinami do Premier League. Eksperci szacują, że transfer może być wart około 50 milionów funtów. 

Chelsea nie jest jednak jedynym zespołem, który obserwuje poczynania Kameruńczyka. Na trybunach Amsterdam ArenA widziani byli w tym sezonie także scouci FC Barcelony oraz Tottenhamu, którzy również mieli przyglądać się grze bramkarza Ajaxu. 

Fot.:AP/Associated Press/East News