kepa arrizabalaga

Premier League: Kepa opuści Chelsea?

Fot. EastNews
Piro Shop
2020-02-04

Kepa Arrizabalaga na wylocie?

Przygoda Kepy Arrizabalagi z Premier League może dobiegać końca - Frank Lampard jest niezadowolony z jego słabej gry. Chelsea rozpoczęła poszukiwania nowego golkipera.

Kepa Arrizabalaga trafił do Chelsea latem 2018 roku za rekordową, jak za bramkarza, kwotę 80 milionów euro. Początkowo wydawało się, że były to bardzo dobrze wydane pieniądze - Hiszpan imponował formą i bardzo szybko stał się jednym z solidniejszych ligowych bramkarzy pomimo młodego wieku. Sielanka nie trwała jednak krótko. W tym sezonie Kepa jest jednym z najsłabszych bramkarzy w lidze, ma bardzo mało interwencji, a większość strzałów w światło bramki kończy się golem. 

Anglik zdecydował się więc posadzić Hiszpana na ławce rezerwowych, a swój premierowy mecz w tym sezonie Premier League zagrał Willy Caballero. Argentyńczyk również nie mógł zaliczyć występu do udanych - stracił dwa gole, a swoją notę poprawił jedynie jedną dobrą interwencją w sytuacji sam na sam z Jamiem Vardym. 

Frank Lampard zlecił więc klubowym scoutom poszukiwanie nowego golkipera, a według źródeł bliskich klubowi, najwyższe miejsce na liście życzeń zajmuje Nick Pope z Burnley, który zanotował w tym sezonie już dziewięć czystych kont.

Fot.:JAVIER SORIANO/AFP/East News