willian tottenham

Premier League: Willian pozostanie w Londynie?

Fot. EastNews
Piro Shop
2020-02-22

Willian w Tottenhamie?

Według ostatnich informacji transferowych Willian najprawdopodobniej pozostanie w Londynie, jednak nie będzie już zawodnikiem Chelsea. Kontrakt ma mu zamiar zaproponować Tottenham. 

Willian nie rozgrywa najlepszego sezonu w karierze i jest to jeden z powodów, dla których Frank Lampard nie widzi go w swoim zespole. W 25 spotkaniach Premier League zawodnik zdobył tylko 4 bramki i dorzucił do nich 4 asysty. Dla porównania Christian Pulisic, czyli rywal Brazylijczyka o grę w pierwszym składzie rozegrał 16 meczów i zaliczył w nich 5 trafień i dwa finalne podania. Innym argumentem za nieprzedłużaniem kontraktu z Willianem jest chęć odmłodzenia składu Chelsea, którą ogłosił ostatnio Frank Lampard.

Sam Willian nie zamierza jednak opuszczać Londynu, co przyznał w ostatnim wywiadzie. Jeśli Chelsea nie zaproponuje mu nowego kontraktu, jego priorytetem będzie gra dla innego klubu w Londynie, ponieważ jemu i jego rodzinie bardzo dobrze tu się żyje i wraz z żoną chcą, by ich dzieci dorastały właśnie w tym mieście. 

Brytyjskie media od razu zasugerowały, że sytuacji Brazylijczyka bacznie przygląda się Jose Mourinho, który w 2013 roku ściągnął go do Chelsea z Anży Mahaczkała za 35,5 miliona euro. Wówczas Portugalczyk wyprzedził Tottenham, który również miał zamiar zatrudnić skrzydłowego. Możliwe jest, że Koguty po 7 latach dopną swego i wreszcie zobaczą w swoich szeregach 69-krotnego reprezentanta Brazylii, a Jose Mourinho po raz kolejny pokaże, że jest bardzo zżyty z zawodnikami, których ściągał do swoich potrzednich klubów. Wcześniej były już sytuacje, w których zawodnicy przechodzili razem z nim do kolejnych zespołów - tak było między innymi w przypadku Nemanji Maticia, który był jednym z pierwszych transferów Portugalczyka w Manchesterze United.

Fot.: pixathlon / UKSportsPicsLtd/REPORTER