wijnaldum ndombele tottenham-psg

Duża wymiana na linii PSG-Tottenham?

Fot. East News
2022-01-24

Tanguy Ndombele i Georginio Wijnaldum wkrótce mogą zmienić przynależność klubową oraz ligę. Według dziennikarzy z Francji oraz Anglii rozmowy Tottenhamu i PSG są na bardzo zaawansowanym etapie i wkrótce możemy zobaczyć wymianę tych zawodników.

Dwaj niechciani piłkarze wędrujący w przeciwnych kierunkach - w ostatnich latach takie "wymiany" są coraz popularniejsze, nawet na wysokim szczeblu rozgrywkowym. W poprzednim sezonie transakcję taką przeprowadziły chociażby Barcelona oraz Juventus, które w tym samym czasie przekazały sobie zawodników - Arthura oraz Miralema Pjanicia. Wkrótce taka wymiana może mieć miejsce pomiędzy kolejnymi wielkimi klubami - z Ligue 1 oraz Premier League.

Mowa tu o Tottenhamie i Paris Saint-Germain. Obie ekipy mają w swoich szeregach zawodników, którzy przychodzi do klubu, mając zostać wielkimi gwiazdami, a rzeczywistość brutalnie zweryfikowała plany i obecnie bywa, że mają problem ze zmieszczeniem się do meczowej kadry. W drużynie Antonio Conte takim piłkarzem jest Tanguy Ndombele. Francuz do tej pory rozegrał tylko 9 z 20 możliwych ligowych spotkań, a jedynie 3 z nich w podstawowej jedenastce. Jeśli chodzi o ilość, o wiele lepiej było w zeszłym sezonie, jednak wtedy jego występy również nie oszałamiały i często kończyły się przed czasem lub przyjmował w nich rolę zmiennika. Tottenham jest bardzo rozczarowany dyspozycją zawodnika, który prezentował wielkie umiejętności w lidze francuskiej i kosztował 60 milionów euro. 

Ndombele będzie mógł wrócić do macierzystej ligi, ale już nie do barw Olympique Lyon, a PSG. Najbogatsza drużyna Francji ma bowiem podobny problem z piłkarzem, który trafił w przeciwnym kierunku - z Premier League do Ligue 1. Mowa tu o Georginio Wijnaldumie, który wiele lat zachwycał w barwach Liverpoolu. Kibice, trenerzy oraz eksperci bardzo cenili go za tytaniczną pracę, jaką wykonywał w środku pola. The Reds nie byli w stanie sprostać jego ogromnym wymaganiom płacowym, dlatego Holender nie zdecydował się przedłużyć kontraktu i trafił do PSG. Tam zagrał już w 18 spotkaniach i zdążył strzelić nawet premierową bramkę, jednak on sam w wywiadach przyznaje, że nie tego oczekiwał po przyjściu do Paryża. Warto tu wspomnieć, że Wijnaldum rozegrał w podstawowym składzie jedynie 50% meczów ligowych. 

Możliwość wymiany zawodnikami jest szeroko komentowana zarówno w mediach francuskich, jak i angielskich. Transakcja miałaby dojść do skutku jeszcze w trakcie zimowego okna transferowego.

Fot.:AP/Associated Press/East News

Zobacz także