jack grealish

Premier League: Grealish dogadany z Manchesterem United?

Fot. EastNews
Piro Shop
2020-02-10

Jack Grealish w Manchesterze United?

Jack Grealish może być jednym z najciekawszych nazwisk wśród angielskich zawodników podczas letniego okienka transferowego. Na fotel faworyta w walce o pomocnika Aston Villi wysuwa się Manchester United.

Jack Grealish był przez wiele lat uznawany za wielki talent brytyjskiej piłki. Porównywany był do najlepszych pomocników w historii, a media już w młodym wieku widziały go w najlepszych drużynach świata. Bardzo szybko przebił się do pierwszego zespołu Aston Villi i zagrał dla niej już 151 ligowych spotkań, z czego 57 w Premier League. Kapitan Aston Villi ma już jednak 24 lata, a wyczekiwany transfer do wielkiego klubu nie nadchodził. Kapitan The Villans dopiero w tym sezonie eksplodował formą i stał się jednym z czołowych zawodników ligi. Jako lider zespołu strzelił już 7 bramek, do których dorzucił 5 asyst. Nieprzerwanie od wielu kolejek znajduje się na szczycie zestawienia piłkarzy, którzy przez najdłuższy czas holują piłkę przy swojej nodze i biorą ciężar gry na siebie. Anglik znajduje się też w czołówce rankingu najczęściej faulowanych zawodników.

Forma Grealisha zainteresowała wiele klubów, a jego dojrzałość w grze dostrzegły największe zespoły w Anglii. Media zaczęły opisywać go jako tańszą wersję Jamesa Maddisona, który po udanym sezonie 2018/2019, w tym znacznie obniżył loty. Dziennikarze z Anglii pisali też o tym, że jest on na szczycie listy wielu menadżerów, w tym Ole Gunnara Solskjaera i Franka Lamparda. Wydaje się jednak, że to Czerwone Diabły są zdecydowanie bliżej zakupu zawodnika.

Manchester United szuka bowiem zawodnika, o charakterystyce Grealisha - środkowego pomocnika, który potrafi grać ofensywnie i nie ma problemów ze zdobywaniem bramek. W ostatnich kolejkach Anglik wystawiany był nawet w linii ataku, co pokazuje, jak uniwersalnym jest piłkarzem. Według dziennikarzy doskonale poinformowanych w sprawach kadrowych Aston Villi, Grealish miał poinformować, że chce spróbować gry w mocniejszym zespole i przekazał swojemu agentowi, że jego marzeniem jest transfer właśnie do Manchesteru United.

Fot.:AP/Associated Press/East News