Krzysztof Piątek premier league

Krzysztof Piątek blisko Premier League

Fot. EastNews
Piro Shop
2020-01-09

Krzysztof Piątek blisko Premier League

Odejście Krzysztofa Piątka z Milanu jest niemalże pewne, a dowodzić ma temu zakontraktowanie nowego napastnika - Zlatana Ibrahimovicia. Zagadką jest jednak kierunek, który wybierze Polak - według światowych dzienników ma on oferty z Premier League, Serie A i Bundesligi, jednak sam zdecydował się na grę w jednym z angielskich klubów. 

Trzy zainteresowane ściągnięciem Piątka w zimowym okienku transferowym kluby z Premier League to Tottenham, West Ham oraz Aston Villa.

Najbardziej sensacyjnym transferem byłoby przejście Polaka do ubiegłorocznego finalisty Ligi Mistrzów. Tottenham stracił w ostatnich dniach swojego najlepszego i zarazem jedynego nominalnego napastnika. Harry Kane przeszedł operację naderwanego ścięgna podkolanowego i nie będzie zdolny do gry przez kilka miesięcy. Koguty nie są jednak zainteresowane definitywnym wykupieniem napastnika Milanu - w grę wchodzi jedynie wypożyczenie. 

Podobną strategię obrał inny zespół z Londynu - West Ham United. Młoty od kilkunastu dni mają nowego szkoleniowca, ale mimo udostępnienia Davidowi Moyesowi funduszy transferowych przez zarząd, ten rozważa jedynie okresowe wzmocnienie składu Polakiem. W Piątku widzi się zmiennika dla Sebastiana Hallera, którego pozycja w klubie jest niezachwiana. Francuz jest najlepszym strzelcem swojego zespołu, choć zdobył jedynie 6 goli w 19 ligowych występach. 

Największe szanse na grę w Premier League Krzysztof Piątek miałby w barwach Aston Villi. Tegoroczny beniaminek jest rozczarowany skutecznością Wesleya, który do tej pory zanotował jedynie 5 trafień, a ostatnio nabawił się groźnego urazu, który może wyeliminować go z gry na dłuższy czas. Polak miałby więc szansę z miejsca stać się podstawowym zawodnikiem Lwów i pomóc im w walce o utrzymanie. Źródła bliskie Milanowi twierdzą, że do dopięcia transferu potrzebna będzie kwota blisko 35 milionów euro. 

Fot.:MIGUEL MEDINA/AFP/East News