ashley young

Premier League: Dwa kluby walczą o Younga

Fot. EastNews
Piro Shop
2020-01-09

Dwa kluby walczą o Ashleya Younga

Według brytyjskich dzienników dwa kluby walczą o to, by w swoich szeregach mieć Ashleya Younga. Według BBC jest on już dogadany z Interem Mediolan, natomiast SkySports informuje, że ofertę przedłużenia kontraktu złożył Manchester United.

Ashley Young to wychowanek Watfordu, który najbardziej znany jest z występów w Manchesterze United. Anglik pamięta jeszcze czasy Sir Alexa Fergusona, a obecnie jest kapitanem swojego zespołu. Choć jego wartości dla drużyny w szatni i na treningach nie kwestionuje nikt, to na boisku jest już o wiele gorzej. Young stracił miejsce w podstawowym składzie Czerwonych Diabłów i najczęściej występuje w meczach pucharowych lub podczas nagromadzenia wielu spotkań w krótkim odstępie czasu. Wyżej w hierarchii prawych obrońców oceniany jest Aaron Wan-Bissaka, który do United trafił przed obecnym sezonem. Na lewym boku defensywy występują natomiast naprzemiennie Brandon Williams i Luke Shaw. 

34-latek liczy na więcej minut, dlatego prosił swojego agenta o znalezienie nowego klubu. Ten nie musiał szukać długo - zainteresowanie doświadczonym piłkarzem zgłosił włoski Inter. Według kilku źródeł Young bardzo szybko dogadał się z nowym zespołem i na zasadzie wolnego transferu przejdzie do niego tuż po zakończeniu obecnego kontraktu. Innego zakończenia historii spodziewają się dziennikarze SkySports, którzy uważają, że Manchester United liczy na pozostanie Anglika w kadrze i w związku z tym przedstawiono mu ofertę nowej, rocznej umowy.

Aktualizacja 16.01: Ashley Young porozumiał się z Interem Mediolan. Anglik podpisze kontrakt na półtora roku.

Fot.:John Walton/Press Association/East News