Zlatan Ibrahimovic united

Premier League: Ibrahimovic jednak w Evertonie?

Fot. EastNews
Piro Shop
2019-12-17

Plotki transferowe dotyczące Zlatana Ibrahimovicia mnożą się w zastraszającym tempie, a najnowsza z nich ponownie wskazuje jako kierunek Premier League. Według włoskiego RAI Sport Szwed może zostać napastnikiem Evertonu.

Do tego miał go przekonywać nowy szkoleniowec Evertonu Carlo Ancelotti. Włoch widzi poważne problemy nie tylko w defensywie, ale też ofensywie drużyny z Goodison Park. Zlatan miałby być pierwszym wyborem na pozycji napastnika i pomóc zespołowi poprawić pozycję w ligowej tabeli. 

Przekonanie Szweda na przejście do Evertonu może być trudnym zadaniem. Ibrahimovicia w swoim zespole widziały już Cagliari, Milan, Bologna, trenowane wcześniej przez Ancelottiego Napoli, a jako priorytet transferowy napastnika traktuje Jose Mourinho. Skąd tak duże zainteresowanie 38-latkiem? Jego kontrakt w MLS kończy w najbliższych tygodniach kończy się, a Szwed będzie mógł przenieść się do nowego klubu za darmo. Największym problemem są jednak oczekiwania finansowe Ibrahimovicia - według niepotwierdzonych informacji ze starań o zawodnika zrezygnował Milan, ponieważ nie był w stanie zagwarantować mu zarobków rzędu 13 milionów euro. 

Fot.:pixathlon / UKSportsPicsLtd/REPORTER