marco silva

Premier League: Everton zwalnia Marco Silvę

Fot. EastNews
Piro Shop
2019-12-05

Everton poinformował na swojej oficjalnej stronie o rozwiązaniu kontraktu z Marco Silvą. Tymczasowo zespół prowadzić będzie Duncan Ferguson.

Ciemne chmury zbierały się nad Marco Silvą od dłuższego czasu. Hiszpan prowadził zespół przez półtora roku i nie był w stanie zapewnić odpowiednich wyników Evertonowi, choć zarząd wydawał bardzo duże transfery na wzmocnienia. Większość zakupów była jednak kompletnymi niewypałami. Jedne z największych pomyłek transferowych Marco Silvy to ściągnięcie Moise Keana za 27,5 miliona euro i Alexa Iwobiego za ponad 30 milionów.

Zwolnienie miało miejsce dzień po bolesnej porażce Evertonu w Derbach Merseyside z Liverpool 2:5. Ogólne statystyki Marco Silvy nie były fatalne, jednak nie takich oczekiwał zarząd Evertonu - 24 zwycięstwa, 12 remisów i 24 porażki.

Tymczasowym zastępcą został ogłoszony Duncan Ferguson, który był członkiem sztabu szkoleniowego. Według mediów i bukmacherów faworytów do objęcia posady jest trzech - bezrobotny David Moyes, asystent Pepa Guardiol Mikel Arteta oraz Marcelo Gallardo, który prowadzi River Plate.

Fot.:Pat Scaasi/Pixathlon/REPORTER/East News