Krzysztof Piątek

Premier League: Krzysztof Piątek częścią wymiany?

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-11-28

Według włoskich mediów Milan nie jest zadowolony ze skuteczności swoich napastników i szuka nowego zawodnika, który zacznie regularnie zdobywać gole. Na celowniku Rossonerich znalazł się Moise Kean. Z Mediolanem pożegnać się ma natomiast Krzysztof Piątek.

Kean do Evertonu trafił przed obecnym sezonem. Juventus oddał go, mimo że we Włoszech uważało się go za wielki talent. Transfer kosztował 27,5 miliona euro.

Przygoda Włocha z Premier League nie potoczyła się jednak po jego myśli. 19-latek od początku był jedynie rezerwowym i wchodził na końcówki spotkań. Podstawowym wyborem menedżera był Dominic Calvert-Lewin. Anglik nie grzeszył jednak skutecznością, więc szansę na zaprezentowanie się z ławki od Marco Silvy dostawał Moise Kean. W dotychczasowych 12 spotkaniach w barwach Evertonu nie udało mu się jednak zdobyć żadnej bramki. Wobec nieskuteczności napastników, na tej pozycji najczęściej jest wystawiany nominalny skrzydłowy Richarlison.

Zarówno Milan, jak i Everton będą szukały wzmocnień, a według włoskich mediów oba kluby chcą rozważyć możliwość wymiany - źle czujący się w Anglii Kean wróciłby do Włoch, a w przeciwnym kierunku powędrował Krzysztof Piątek. Polak również rozczarowuje formą w obecnych rozgrywkach i zdobył zaledwie 3 gole, z czego 2 z rzutów karnych.

Fot.:AP/Associated Press/East News

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.