olivier giroud

Premier League: Napastnik Chelsea odejdzie do Interu?

Fot. EastNews
Piro Shop
2019-11-16

Wiele wskazuje na to, że rewelacji tego sezonu Tammy'emu Abrahamowi ubędzie rywala do gry w podstawowym składzie. Usługami Oliviera Giroud poważnie zainteresowany jest Inter. Oba kluby kontaktowały się już w sprawie transferu.

Olivier Giroud od dłuższego czasu nie jest pierwszym wyborem na pozycji napastnika w Chelsea i w najbliższym czasie z pewnością się to nie zmieni. Tammy Abraham jest bowiem w wyśmienitej formie i zdobył już 10 ligowych goli w zaledwie 12 występach. Prezentuje się więc o dużo lepiej niż Michy Batshuayi (7 spotkań i 1 bramka) oraz Olivier Giroud (4 spotkania i 0 goli). Podstawowym zmiennikiem młodego Anglika jest jednak Belg, co nie podoba się 33-letniemu Mistrzowi Świata.

Zawodnik otwarcie przyznał Frankowi Lampardowi, że chce odejść z Chelsea jak najszybciej, a jego agent poczynił już w tym celu pierwsze ruchy. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, ponieważ 33-latek wciąż jest świetnym napastnikiem, co pokazuje na zgrupowaniach Reprezentacji Francji (4 gole w ostatnich 5 występach). Pozyskaniem Giroud zainteresowany jest Inter Mediolan, a dyrektor sportowy Piero Ausilio był w Anglii, by rozmawiać o ewentualnej kwocie, jaką trzeba zapłacić za napastnika The Blues.

Fot.:FRANCK FIFE/AFP/East News