Wisła Kraków - Arka Gdynia

Arka Gdynia lepsza w meczu potencjalnych spadkowiczów

2019-11-10

Arka Gdynia zdobyła bardzo cenne 3 punkty w meczu z Wisłą Kraków

Wisła Kraków i Arka Gdynia to 2 drużyny, które w tym sezonie są w gronie potencjalnych kandydatów do spadku. Obie ekipy nie radzą sobie najlepiej i nie potrafią regularnie punktować, przez co zajmują miejsca w dole tabeli. Przed bezpośrednim starciem obie był w strefie spadkowej i zwycięstwo mogło pozwolić jednej z nich wydostać się z niej. Udało się to po raz pierwszy w sezonie Arce, która wygrała 1:0.

Spotkanie od początku było bardzo ciekawe. Walczące o odbicie się z dna zespół zaciekle biły się o 3 punkty, dzięki czemu oglądaliśmy mecz o wysokim tempie, pełen sytuacji podbramkowych. Piłkarze Wisły wyszli na boisko bardzo zmotywowani, chcąc zrehabilitować się za ostatnie porażki w meczach z Legią i Rakowem, w których zaprezentowali się fatalnie, To były występy poniżej krytyki, więc tym razem miało być inaczej. I było, bo w pierwszej połowie Biała Gwiazda potrafiła kilka razy zagrozić Arce. Drużyna z Gdyni też jednak nie próżnowała i również była bliska wyjścia na prowadzenie. Do przerwy utrzymał się rezultat bezbramkowy. Po przerwie gospodarze wyraźnie spuścili z tonu, goście zdominowali mecz. Gdynianie atakowali raz za razem, a bezradni Krakowianie popełniali coraz więcej błędów z każdą kolejną minutą. Po wielu próbach Arka w końcu strzeliła pierwszą i jak się później okazało jedyną bramkę w tym spotkaniu. W 72. minucie piłkę w siatce Wisły po skutecznym kontrataku umieścił Maciej Jankowski. Po końcowym gwizdku piłkarze Arki mogli cieszyć się z arcyważnego zwycięstwa. U zawodników Wisły żadnej radości oczywiście nie było, bo Białą Gwiazda jest w coraz gorszej sytuacji.

Wisła Kraków - Arka Gdynia 0:1 (0:0)

0:1 Maciej Jankowski 72'