Derby Trojmiasta

10. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Arka Gdynia - Piast Gliwice

Fot. Karol Makurat/REPORTER
Piro Shop
2019-09-28

Arka Gdynia podejmuje u siebie zespół Piasta Gliwice

Trudne zadanie czeka w niedzielę drużynę Arki Gdynia. W ramach 10. kolejki PKO Ekstraklasy przyjedzie do niej zespół Piasta Gliwice. Wydaje się, że goście nie prezentują swojej najwyższej formy, ale i tak spisują się lepiej od Gdynian. Gospodarze niedzielnego meczu od samego początku sezonu walczą o przetrwanie na samym dole tabeli, a Gliwiczanie po początkowych problemach zajmują miejsce w górnej połówce i tracą niewiele do czołówki. Mimo sporej różnicy sportowej jakości, emocji nie zabraknie. W swoim ostatnim meczu Arka pokonała ŁKS 4:1 i w starciu z Piastem będzie chciała udowodnić rosnącą formę.

- Wiem, że Arce różnie z Piastem szło i to dla nas niewygodny rywal, ale statystyki są po to, aby je przełamywać. W niedzielę trzeba zrobić wszystko, aby zadowolić kibiców oraz zainkasować trzy punkty, bo to jest dla nas najważniejsze. (...) Po wygranym meczu z ŁKS chłopcy podnieśli głowy i nabrali wiary w siebie. W niedzielę czeka nas trudne zadanie, ale chcemy szukać punktów głównie na własnym stadionie. - mówi przed spotkaniem z mistrzem Polski szkoleniowiec Arki, Jacek Zieliński. Doświadczony trener zdaje sobie sprawę, że o komplet punktów w niedzielę będzie bardzo trudno, ale wierzy, że jego drużyna po efektownym przełamaniu da sobie radę. Szanse są tym większe, że Piast gra średnio. Mistrz Polski w tym sezonie ani całkiem nie zawodzi, ani nie gra rewelacyjnie. Z wyjątkiem spotkania z ŁKS-em Arka grała jednak bardzo słabo i wciąż pozostaje pytanie czy gospodarze będą w stanie pokonać nawet średnio grających gości. Odpowiedź w niedzielne popołudnie.

Arka Gdynia- Piast Gliwice, 29 września (niedziela) godz. 12:30 Stadion Miejski w Gdyni (GOSiR), transmisja TV: Canal+ Sport