Stadion Miejski w Bialymstoku

8. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa

Fot. Pawel Polecki/REPORTER/East News
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-09-12

Wicelider Ekstraklasy podejmie u siebie wicemistrza kraju!

Niemałe emocje czekają kibiców w piątkowy wieczór. O godz. 20:30 na Stadionie Miejskim w Białymstoku miejscowa Jagiellonia zagra z Legią Warszawa. Będzie to starcie aktualnego wicelidera PKO Ekstraklasy z drugą drużyną poprzedniego sezonu. Biorąc dodatkowo pod uwagę fakt, że przed przerwą reprezentacyjną forma obu zespołów rosła, to należy spodziewać się bardzo emocjonującego pojedynku. Obie drużyny są w stanie pokazać futbol na wysokim poziomie.

- Nie patrzę na moją historię meczów przeciwko drużynie z Warszawy. Zawsze chcieliśmy wygrywać i często punktowaliśmy. Uwzględniając różnicę w budżecie trzy wygrane na sześć prób to bardzo dobra statystyka. Mówimy jednak o historii, a obecnie Legioniści są w bardzo dobrej formie i to najlepszy zespół, z którym przyjdzie nam zagrać w tym sezonie. Sami jednak znajdujemy się w dobrej formie, dlatego mecz zapowiada się bardzo atrakcyjnie. - mówi szkoleniowiec gospodarzy piątkowego meczu, Ireneusz Mamrot. Trener Jagiellonii przyznaje tym samym, że mecz może być bardzo atrakcyjny pod względem sportowym. Legia ma w tabeli  tylko punkt straty do swojego najbliższego rywala, a więc ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby jej wyprzedzić Jagę. Zarówno Legioniści, jak i Białostoczanie mają podobne szanse na zwycięstwo. Nie zmienia tego nawet fakt, że podopieczni Aleksandara Vukovicia odpadli niedawno w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Europy. Tak jak wspomnieliśmy, forma obu zespołów rośnie i oba będą chciały podtrzymać tę tendencję. Szykuje się wielkie widowisko. To będzie zażarta walka pomiędzy ekipami z ligowej czołówki, których starcia zawsze są pasjonujące. W piątek nie powinno być inaczej.

Ciekawie powinno być także na trybunach Stadionu Miejskiego w Białymstoku, bo mecz cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców gospodarzy. Na obiekcie zabraknie fanów Legii w związku z zakazem wyjazdowym od Komisji Ligi na mecze z Jagiellonią nałożonym za wydarzenia jeszcze z 2018 roku. Mimo wszystko sympatycy Jagi sami będą w stanie stworzyć na swoim stadionie fantastyczną atmosferę.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa, 13 września (piątek) godz. 20:30 Stadion Miejski w Białymstoku, transmisja TV: Canal+Sport, Canal+4K

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.