Kibice Arki Gdynia

7. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Arka Gdynia - Górnik Zabrze

Fot. Wojciech Szymański / Arkowcy.pl
Piro Shop
2019-08-28

Na początek 7. kolejki Ekstraklasy Arka podejmie u siebie Górnika!

Przed przerwą reprezentacyjną zostanie rozegrane jeszcze 7. kolejka PKO Ekstraklasy. W piątek czekają nas dwa mecze, a w pierwszym z nich Arka Gdynia zagra u siebie Górnikiem Zabrze. Gospodarze przystąpią do tego starcia jak ostatni zespół w tabeli. Gdynianie nie odnieśli w tym sezonie jeszcze ani jednego zwycięstwa i w starciu z Zabrzanami będą chcieli w końcu się przełamać. To będzie jednak trudne zadanie, bo Górnik gra ostatnio całkiem nieźle, choć na wyjazdach nie prezentuje się dużo gorzej. Na pewno spodziewać się można w tym meczu ostrej walki o zwycięstwo, a więc i wielkich emocji

- Naszym celem jest zwycięstwo. Wszyscy tylko o tym marzymy. W klubie doszło do zmian organizacyjnych, ale my skupiamy się na sprawach sportowych, czyli na piątkowym spotkaniu z Górnikiem. Wszystkie ręce i siły na pokład. Musimy ten mecz po prostu wygrać. - mówi Jacek Zieliński, trener drużyny Arki. Jego podopiecznych motywuje przede wszystkim fatalna sytuacja w tabeli. Ekipa z Gdyni rozpoczynała sezon z werwą i optymizmem, a teraz plasuje się na szarym końcu ligowej tabeli. Jeżeli w piątek Arkowcy nie będą w stanie pokonać Górników, to mogą utknąć w strefie spadkowej na dłużej. Do wspomnianej motywacji będą musieli dołożyć jednak jeszcze coś więcej na boisku, bo ostatnie spotkania nie wyglądały najlepiej pod względem gry, a zespół rywali pokazuje się na początku sezonu ze zdecydowanie lepszej strony. Górnik nie dość, że jest w górnej połówce tabeli, to na dodatek ma bliski kontakt z czołówką. Gracze Marcia Brosza punktują jednak przede wszystkim u siebie, a na wyjazdach prezentują się gorzej. To może sprawić, że faworyt spotkania wcale nie będzie miał łatwej przeprawy. Walki a boisku na pewno nie zabraknie.

Nie zabraknie ich z resztą także na trybunach. Zapowiada się fantastyczna atmosfera, bo przed meczem bardzo mocno mobilizowali się fani gospodarzy, którzy na pewno nie odpuszczą głośnego dopingu, a dodatkowo w Gdyni pojawi się jeszcze grupa sympatyków gości. Będzie ciekawie!

Arka Gdynia - Górnik Zabrze, 30 sierpnia (piątek) godz. 18:00 Stadion Miejski w Gdyni, transmisja TV: Canal+ Sport