Kibice Arki Gdynia

3. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Arka Gdynia - Korona Kielce

Fot. Wojciech Szymański / arkowcy.pl
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-08-02

Arka Gdynia spróbuje się przełamać. Rywalem Korona Kielce.

W pierwszym z piątkowych spotkań 3, kolejki PKO Ekstraklasy Arka Gdynia podejmie na własnym stadionie Koronę Kielce. Gospodarze nie prezentują się dobrze na starcie nowego sezonu. W meczu inaugurującym rozgrywki Arkowcy pod wodzą trenera Jacka Zielińskiego ponieśli wysoką porażkę 0:3 z Jagiellonią Białystok, a w później ulegli Pogoni Szczecin 0:2, przez to teraz okupują ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Z kolei podopieczni Gino Letteriego mają na koncie cenne zwycięstwo z Rakowem Częstochowa oraz bolesną, bo trudno powiedzieć, że zasłużoną, porażkę z Legią Warszawa. Koroniarze do tej pory prezentowali się jednak zdecydowanie lepiej od swoich piątkowych rywali przede wszystkim pod względem stylu gry. Właśnie dlatego to oni są faworytami pierwszego starcia 3. kolejki.

Kibice Arki raczej nie mają powodów do optymizmu przed meczem z Koroną. Ich drużyna spisuje się póki co źle, nawet jeśli brać pod uwagę istotną poprawę, jaką zaliczyła w spotkaniu z Pogonią względem meczu z Jagiellonią. Być może Gdynianom zabrakło nieco szczęścia w niektórych momentach obu meczów, ale szczęściu trzeba pomagać, a póki Żółto-Niebiescy robią to w bardzo małym stopniu. Arkowcy nie wykorzystali swoich szans i podobnie jak Wiślacy z Krakowa nie strzelili jeszcze bramki w tym sezonie Ekstraklasy. Natomiast w obronie jest jeszcze gorzej, bo pięć straconych bramek to dość spory bagaż. Czas się obudzić, jeśli drużyna Arki nie chce na dobre zadomowić się w rejonach miejsc zagrożonych spadkiem z elity. Pobudka nie będzie jednak prosta, bo Korona pokazała już, że jest bardzo dobrze przygotowana do nowego sezonu. Z Rakowem powinna wygrać zdecydowanie wyżej niż tylko 1:0, ale zabrakło skuteczności w kluczowych momentach meczu, natomiast gdyby w starciu z Legią Kielczanie zagrali odrobinę bardziej zdecydowanie, to pewnie mieliby dwa zwycięstwa. Tak mają tylko jedno przez straconą bramkę w ostatnich sekundach meczu z wicemistrzami Polski, ale swojej gry nie muszą się wstydzić. Czeka nas zatem bardzo ciekawe starcie drużyn, z których jedna chce się przełamać, a druga potwierdzić efekty dobrego przygotowania.

Pomimo słabej formy gospodarzy kibice z pewnością licznie zgromadzą się na stadionie w Gdyni. Fani Korony również pojawią się na trybunach, co zapowiadali już od jakiegoś czasu. Jedni i drudzy nie odpuszczą, więc czeka nas fantastyczna atmosfera. Być może kibice jednej z ekip zdecydują się na pokazanie pierwszej oprawy w nowym sezonie? Tego nie wiadomo, ale jeśli tak, to tylko lepiej dla widowiska!

Arka Gdynia - Korona Kielce, 2 sierpnia (piątek) godz. 18:00 Stadion Miejski w Gdyni, transmisja TV: Canal+ Sport oraz Canal+ Sport 3

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.