Patrick Cutrone

Cutrone w Premier League?

Fot. EastNews
Piro Shop
2019-07-28

Media na całym świecie są zgodne - Patrick Cutrone wkrótce zostanie piłkarzem Wolverhampton. Napastnik opuścił zgrupowanie Milanu i w najbliższych godzinach ma sfinalizować transfer do Wilków.

Patrick Cutrone to 21-letni zawodnik AC Milan, w którym występował już w młodzieżowych drużynach. Do pierwszym składzie zadebiutował w sezonie 2016/17, a swoją pozycję w klubie ugruntował dopiero w kolejnych rozgrywkach. Po przyjściu Krzysztofa Piątka do Milanu, stał się drugim wyborem na pozycję napastnika wśród kolejnych trenerów. Nie przeszkodziło mu to jednak w rozegraniu 34 spotkań ligowych. Gdy Polak walczył o koronę Króla Strzelców Serie A, Cutrone jedynie rozczarowywał swoimi występami. W ubiegłym sezonie zdobył jedynie 3 bramki, a Milan miał podjąć decyzję o sprzedaży młodego Włocha. 

Napastnik, który wydawał się zbyt słaby na włoską Serie A, może teraz zagrać w jeszcze lepszej lidze, jaką jest Premier League. Usługami Włocha zainteresowane jest Wolverhampton Wanderers, które widzi w nim zmiennika dla Raula Jimeneza. Kwota transferu nie została jeszcze ustalona, jednak osoby bliskie Rossoneri potwierdziły, że władze Milanu są gotowe oddać Cutrone za 20 milionów euro i dodatkowe bonusy w przyszłości, które będą zależne od formy Włocha.

Wilki ściągną tym samym do swojego zespołu drugiego nowego zawodnika w tym okienku. Niedawno ogłoszone zostało także wypożyczenie Jesusa Vallejo z Realu Madryt. Hiszpan był kapitanem reprezentacji Hiszpanii do lat 21, która zdobyła Mistrzostwo Europy.

Fot.:R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News