Frank Lampard

Premier League: Lampard w Chelsea!

Fot. East News
Piro Shop
2019-07-04

Plotki, które od kilku tygodni pojawiały się w brytyjskich mediach, stały się faktem. Frank Lampard będzie w kolejnym sezonie prowadził londyńską Chelsea. 

O pogłoskach mówiących o przyjściu Lamparda do Chelsea pisaliśmy już kilka tygodni temu. Wówczas Anglik był wg ekspertów najbliżej objęcia sterów The Blues. Informacje te potwierdziły się, a były zawodnik tego klubu podpisał kontrakt, w ramach którego zarabiać będzie 4 miliony funtów rocznie. Lampard nie był jedynie faworytem mediów - o objęcie Chelsea osobiście prosił go Roman Abramowicz, który doskonale pamięta sukcesy, do jakich swój zespół doprowadził jeszcze jako zawodnik. 

Lampard według plotek może też liczyć na tymczasowe, łagodne traktowanie. Rosjanin nie jest znany z cierpliwości do menadżerów, którzy często zwalniani byli za niezadowalające wyniki już po pierwszym roku. Anglik tymczasem ma dostać na zbudowanie zespołu aż dwa okienka transferowe, a wobec zakazu handlowego, jaki na Chelsea nałożyła FIFA, Lampard może być spokojny swojej posady przez najbliższe dwa lata. 

Legenda The Blues nie będzie miała łatwego zadania. Pierwszym problemem będzie starzejący się skład. Wielu z zawodników pamięta jeszcze wspólną grę z Lampardem na jednym boisku - są to Cesar Azpilicueta, Willian, Gary Cahill czy David Luiz. Nie pomoże także z pewnością odejście Edena Hazarda do Realu Madryt. Belg był największą gwiazdą Chelsea, a zawodnika tej klasy nie będzie łatwo zastąpić. Warto też dodać, że Anglik jako menadżer przepracował w seniorskiej piłce zaledwie jeden sezon i osiągnął w nim play-offy o awans do Premier League z Derby County. 

Fot.:AP/Associated Press/East News