Eden Hazard

Eden Hazard w Realu Madryt!

Fot. EastNews
Piro Shop
2019-06-07

Dobiegła końca saga transferowa związana z przejściem Edena Hazarda do Realu Madryt. Hiszpański klub oficjalnie ogłosił podpisanie kontraktu z zawodnikiem Chelsea. Kwota transferu nie została jednak opublikowana.

Negocjacje Chelsea i Realu trwały od zeszłego roku. Już latem kluby miały rozmawiać na temat ewentualnej kwoty, jaką ówczesny zdobywca Ligi Mistrzów musiałby zapłacić za Belga. Do transferu ostatecznie nie doszło, ale Florentino Perez nie zrezygnował z kupna Hazarda. Belga udało się ostatecznie kupić tuż po tegorocznym finale Ligi Europy, choć wciąż nie wiadomo za jaką kwotę. Dziennikarze, którzy przebywają blisko zespołu Królewskich, wspominają o około 150 milionach euro przy wliczeniu bonusów. 

Premier League traci fenomenalnego zawodnika. Eden Hazard grał w Chelsea przez 7 lat, w ciągu których był jej czołową postacią. W 245 ligowych występach w barwach The Blues zdobył 85 goli, a przy kolejnych 54 asystował. Z klubem z Londynu osiągnął wiele sukcesów. Dwukrotnie został Mistrzem Anglii, raz zdobył Puchar Anglii i Puchar Ligi Angielskiej, a w ostatnich dniach dorzucił do tego zwycięstwo w Lidze Europy. Indywidualnie zdobył też statuetkę najlepszego zawodnika sezonu 2014/15 w Premier League oraz najlepszego asystenta w poprzednich rozgrywkach. 

Belg kontrakt z Realem podpisał do czerwca 2024 roku. Oficjalna prezentacja zaplanowana jest na czwartek 13 czerwca, a wcześniej zawodnik przejdzie jeszcze testy medyczne. Hazard może liczyć na zarobki rzędu 450 tysięcy euro tygodniowo.

Fot.: KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News