Wilfried Zaha

Premier League: Zaha w Arsenalu?

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-06-30

Arsenal Londyn poważnie zastanawia się nad wzmocnieniem ofensywy. Numerem jeden na liście życzeń Unaia Emery'ego ma być Wilfried Zaha.

Wilfied Zaha na Selhurst Park spędził praktycznie całą swoją karierę. W seniorskiej kadrze klubu znajduje się od 2009 roku i rozegrał w niej już ponad 300 ligowych spotkań, a w samej Premier League zanotował 177 spotkań, w których strzelił 32 bramki i zaliczył 21 asyst. Choć statystyki nie są zbyt dobre jak na piłkarza o tak ofensywnej charakterystyce, to Unai Emery wierzy, że w mocniejszym zespole prezentować się będzie o wiele lepiej. Zaha miał też krótkie epizody w Manchesterze United (dwa występy w Premier League) oraz Cardiff City (dwanaście meczów w Premier League).

Problemem może być kwota pieniężna, jaką za transfer życzy sobie zespół Crystal Palace. Odpowiedzią na pytanie Arsenalu miało być bowiem 80 milionów funtów, co może być ceną zaporową. Na decyzję londyńskiego klubu nie czekają jedynie włodarze z Selhurst Park, ale także zespół Manchesteru United. Zaha ma bowiem w kontrakcie wpisaną klauzulę, która zakłada, że 25% kwoty kolejnego transferu powędruje na konto Czewonych Diabłów. 

Crystal Palace może w ciągu kilku dni stracić wszystkich zawodników, którzy wyróżniali się w poprzednim sezonie. Manchester United oficjalnie ogłosił już kupno Aarona Wan-Bissaki za 50 milionów funtów (o czym można przeczytać w osobnym artykule), a sztabowi szkoleniowemu i zarządowi swoją chęć odejścia zakomunikował już także Zaha. Dla Orłów może to być bardzo duży problem, ponieważ na tych graczach niemalże opierała się gra ofensywna zespołu. 

Fot.: Graham Wilson/Pixathlon/REPORTER/East News

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.