wisła losowanie LE

Los łaskawy dla Wisły Kraków

Fot. eastnews
2024-06-18

Wisła Kraków poznała rywala w I rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy. Biała Gwiazda wylosowała ekipę Llapi Podujeve z Kosowa, która była w teorii najsłabszą z możliwych.

Wisła w losowaniu I rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy była rozstawiona, ale mogła trafić na trudnych rywali, wśród których można było wymienić m.in. szwedzki Elfsborg czy słowacki Ruzomberok. Biała Gwiazda miała jednak dużo szczęścia i trafiła na potencjalnie najgorszą drużynę z możliwych - kosowskie Llapi Podujeve. Jest to wicemistrz kraju, który bazuje na krajowych zawodnikach. W historii swoich występów w Europie dyspozycja przeciwnika Wisły nie powala - do tej pory dwukrotnie odpadli w swoich pierwszych dwumeczach. Pierwszy mecz odbędzie się 11 lipca w Prisztinie. Rewanż w Krakowie zaplanowano na 18 lipca.

Dużo cięższe zadanie czeka Wisłę w przypadku awansu do II rundy. Tam na rywali oczekują już zespoły zdecydowanie mocniejsze. Wśród nich znajdują się m.in. Ajax, Sporting Braga czy Tranbzonspor.

Wisła Kraków w eliminacyjnych rundach Ligi Europy zagra dzięki zwycięstwu w Pucharze Polski. Będzie to dla niej powrót na piłkarskie salony po 12 latach przerwy. Swój ostatni mecz w Europie Biała Gwiazda rozegrała w 2012 roku na poziomie 1/16 finału Ligi Europy. Wówczas w rewanżowym starciu w Liege zremisowała 0:0 ze Standardem i odpadła z rozgrywek.

Fot.: FABRICE COFFRINI/AFP/East News 

iparts.pl
Zobacz także