kazimierz moskal wisła

Poznaliśmy nowego-starego trenera Wisły Kraków!

Fot. eastnews
2024-06-04

Wisła Kraków ogłosiła nazwisko nowego trenera, który w przyszłym sezonie powalczy o awans do Ekstraklasy. Wybór padł na Kazimierza Moskala, czyli szkoleniowca, który pracował już z Białą Gwiazdą.

Wisła Kraków po rozstaniu z Albertem Rude nie musiała długo szukać trenera. Hiszpan opuścił Białą Gwiazdę ostatniego dnia maja, a klub już dziś ogłosił jego następcę. Nie do końca będzie to jednak nowy szkoleniowiec, bo miał on już okazję pracować przy Reymonta.

Kazimierz Moskal to człowiek, którego losy od wielu lat nierozerwalnie wiążą się z Wisłą i można go śmiało nazwać klubową legendą. To tutaj występował jako junior, później senior, a także tutaj stawiał pierwsze kroki w trenerskiej karierze. Jako szkoleniowiec pracował tu w sezonach 2011/2012 (jako tymczasowy trener) oraz 2015. W obu przypadkach wyniki nie były jednak w pełni zadowalające. Pierwsza przygoda zakończyła się po 10 meczach, z których wygrane były jedynie 4 ze średnią 1.6 punkta na mecz. Druga przygoda była jeszcze gorsza, ponieważ Moskal osiągnął zaledwie 1.25 punkta w ciągu 32 spotkań.

Po drugiej nieudanej przygodzie zwiedził jeszcze wiele klubów. Pełnił rolę szkoleniowca m.in. w Pogoni Szczecin, Zagłębiu Sosnowiec czy ŁKS-u Łódź. To ten ostatni zespół był jego pracodawcą w 2023 roku, jednak kontrakt rozwiązano 11 października.

Głównym celem stawianym przed Moskalem jest awans do Ekstraklasy.

 

Fot.: MICHAL KLAG/REPORTER 

iparts.pl
Zobacz także