grzegorz mokry podbeskidzie

Zarząd nie wytrzymał, Podbeskidzie zwalnia trenera

Fot. eastnews
2023-11-15

Zaledwie 5 miesięcy trwała przygoda Grzegorza Mokrego z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Trener został zwolniony ze względu na niezadowalające wyniki.

Grzegorz Mokry jako szkoleniowiec Podbeskidzia został zaprezentowany latem tego roku. Wyniki osiągane przez zespół pod jego wodzą nie były dobre już od samego początku. Pierwsze zwycięstwo Górale odnieśli dopiero w 5 serii gier. W następnych kolejkach dyspozycja zespołu nie poprawiała się, ale prezes Bogdan Kłys przyznawał, że pierwsza weryfikacja wyników nastąpi po pół roku.

Kibicom zostało więc tylko czekać na lepszą formę, która nie przychodziła. Drugie ligowe zwycięstwo miało miejsce w 10, a trzecie w 15 meczu pod wodzą trenera. Szkoleniowiec 20, który być może prawem serii zostałby wygrany, nie doczekał. Dziś Podbeskidzie ogłosiło rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.

Według medialnych doniesień najmocniejszym kandydatem do przejęcia Górali jest Dariusz Marzec. W kręgu potencjalnych trenerów jest również Pavol Stano. Najbliższy mecz Podbeskidzie rozegra w następny piątek i do tego czasu zapewne poznamy nazwisko nowego szkoleniowca.

Fot.: Piotr Matusewicz/East News 

iparts.pl
Zobacz także