Śląsk Wrocław: Czas zacząć prezentować się na miarę oczekiwań

Śląsk Wrocław: Czas zacząć prezentować się na miarę oczekiwań

Fot. Mateusz Birecki/REPORTER
2023-01-24

Przed Ivanem Djurdjeviciem bardzo ważna runda. Jesienią Śląsk nie grał wybitnie, zanotował co najmniej kilka słabych spotkań. Wiosną serbski szkoleniowiec musi udowodnić, że Śląsk pod jego wodzą notuje progres i jest w stanie powalczyć o miejsce w górnej części tabeli.

Jesień we Wrocławiu znowu została spisana na straty. Śląsk jest w fazie przebudowy, jednak na razie nie widać, czy zmierza ona w dobrym kierunku. 11. pozycja w tabeli i 5 oczek przewagi nad strefą spadkową to nie jest fatalny wynik, lecz oczekiwania we Wrocławiu wydają się większe. Śląsk wiosną ma szansę zbudować bazę pod przyszły sezon, lecz musi uważać, żeby nie uwikłać się w walkę o utrzymanie. Dlatego też dla wrocławian bardzo ważny będzie start wiosny. 2-3 zwycięstwa mogą napędzić drużynę, lecz porażki sprawią, że ugrzęźnie ona w dolnych rejonach tabeli i będzie walczyć o pozostanie w Ekstraklasie.

Działacze Śląska Wrocław jak na razie nie byli aktywni na rynku transferowym. Jak na razie nie pozyskali żadnego gracza, który miałby mieć duży wpływ na grę WKS-u w najbliższej rundzie. Atutem wrocławian może być to, że Erik Exposito, pomimo ofert z innych drużyn pozostał jak na razie w Śląsku. 

Jeśli chodzi o gry sparingowe to wrocławianie rozegrali 5 spotkań, 2 z nich wygrali, 1 zremisowali oraz 2 przegrali. Trener Ivan Djurdjević przyznał, że nie sugeruje się wynikami a cieszy go praca wykonana podczas zgrupowania w Turcji. Na inaugurację rundy wiosennej Śląsk zagra u siebie w meczu z Zagłębiem Lubin 28 stycznia. 

Zobacz także