GymBeam
Arka zwalnia trenera

Arka zwalnia trenera

Fot. Piotr Matusewicz/East News
2022-11-14

Zakończyła się runda jesienna w 1. Lidze a wraz z początkiem zimy w piłce drużyny podejmują pierwsze decyzje personalne. Na radykalny ruch zdecydowała się Arka Gdynia, która spisuje się poniżej oczekiwań. Władze klubu podjęły decyzję o tym, że zwalniają Ryszarda Tarasiewicza. 

Sezon 2022/2023 jest jak na razie niezbyt udany dla klubu z Trójmiasta. Gdynianie w przedsezonowych zapowiedziach byli typowani jako faworyci rozgrywek obok Wisły Kraków. Te typy były poparte dobrą formą Arki w poprzednich rozgrywkach, kiedy to długo pozostawała w walce o awans do Ekstraklasy. To, czego się nie udało dokonać wiosną 2022, gracze z Gdyni mieli osiągnąć rok później. Na razie jednak trochę im brakuje do tego, żeby być na miejscu premiowanym awansem. 

Arka po 18 meczach ma na koncie 28 oczek. Daje to gdynianom 6. pozycję, czyli szansę na grę w barażach. To jest jednak zdecydowanie poniżej oczekiwań władz klubu. I za to właśnie swoją posadą przypłacił Ryszard Tarasiewicz. Jak można przeczytać w komunikacie klubu, gdynianie skorzystali z zapisu w umowie i zakończyli współpracę ze szkoleniowcem.

Tarasiewicz w Trójmieście spędził ponad rok. Poprowadził drużynę w 44 spotkaniach, z czego 23 wygrał. Miał szansę już w poprzednim sezonie awansować z Arką do Ekstraklasy, jednak w pierwszej rundzie barażów gdynianie przegrali z Chrobrym Głogów. W tym sezonie Tarasiewicz jako trener w 18 meczach triumfował w 8. Wpływ na jego zwolnienie mógł mieć słaby koniec rundy, w trzech ostatnich meczach żółto-niebiescy dwukrotnie przegrali i zremisowali na pożegnanie rundy. 

Zobacz także