Jagiellonia wzmacnia skład

Jagiellonia wzmacnia skład

Fot. Artur BARBAROWSKI/East News
2022-05-24

Białostoczanie szybko działają na rynku transferowym. Klub z Podlasia pracuje nad wzmocnieniami, dzisiaj Jagiellonia potwierdziła 2 transfery. Mają one pomóc w poprawie wyników w przyszłym sezonie. 

Jagiellonia po kilku latach, w których walczyła o czołowe lokaty, w ostatnich sezonach stała się ligowym średniakiem. W tegorocznych rozgrywkach białostoczanie grali bardzo słabo i do przedostatniej kolejki byli zamieszani w walkę o utrzymanie. Ostatecznie zajęli 12. miejsce w tabeli Ekstraklasy. Zmiana szkoleniowca z Ireneusza Mamrota na Piotra Nowaka niezbyt pomogła i też nie jest przesądzone, czy trener zostanie na stanowisku. 

Pomimo tego, że nie wiadomo kto będzie prowadził Jagiellonię w przyszłym sezonie, działacze pracują nad wzmocnieniami. Dzisiaj klub z Podlasia potwierdził, że do drużyny dołączył Mateusz Skrzypczak. Przejście wychowanka Lecha było już wcześniej przesądzone, dzisiaj klub oficjalnie potwierdził transfer piłkarza. 

Drugim transferem Jagiellonii jest Portugalczyk Nene. Zawodnik w przeszłości występował w swojej ojczystej lidze, teraz zdecydował się na pierwszy zagraniczny transfer. W ostatnim sezonie był on zawodnikiem klubu Santa Clara. Środkowy pomocnik ma na swoim koncie 26 występów w portugalskiej ekstraklasie w sezonie 2021/2022. Nominalną pozycją Nene jest defensywny pomocnik. Może on też występować trochę wyżej oraz na lewej stronie defensywy. Zawodnik ma też na koncie występy w reprezentacji U19 swojego kraju. 

To pierwsze pozytywne informacje z Białegostoku. Ostatnio kibice Jagielloni otrzymali przykrą wiadomość, że z klubu odejdzie Jesus Imaz

Zobacz także