Jagiellonia traci swoją gwiazdę

Jagiellonia traci swoją gwiazdę

Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER
2022-05-19

Jagiellonia Białystok najprawdopodobniej straci swoją największą gwiazdę. Jesus Imaz nie przedłuży wygasającego kontraktu. Co ciekawe, hiszpański piłkarz nie opuści Ekstraklasy. 

Taką informację podał Piotr Wołosik z Przeglądu Sportowego. Najlepszy piłkarz Jagiellonii ma umowę ważną do końca tego sezonu. Władze klubu z Podlasia czekały na rozmowy dotyczące jej przedłużenia, ponieważ zawodnik leczył ciężką kontuzję kolana. Gdy już jednak działacze i Imaz usiedli do rozmów, to się okazało, że nie doszli do porozumienia. Poszło zarówno o wysokość kontraktu, jak i jego długość. To sprawiło, że hiszpański napastnik opuści Podlasie.

Dla Jagiellonii to duża strata. Hiszpański napastnik ciągnął grę drużyny w rundzie jesiennej. Głównie dzięki jego bramkom białostoczanie plasowali się w środku tabeli. Gdy wypadł z gry, drużyna z Podlasia zaczęła notować słabe wyniki, przez co do końca sezonu była uwikłana w walkę o utrzymanie. Imaz w tym sezonie zagrał 15 razy, strzelił 8 bramek i zanotował 2 asysty. Białostoczanie muszą teraz znaleźć kogoś w jego miejsce. 

Jak podaje Piotr Wołosik, Hiszpan jednak dalej będzie grał w piłkę nad Wisłą. Zawodnik odrzucił ofertę Wieczystej Kraków, ponieważ chce rywalizować na wyższym poziomie. Wiele wskazuje na to, że Imaz przejdzie do Lechii Gdańsk. Hiszpański zawodnik ma wzmocnić drużynę, która latem będzie walczyć w eliminacjach Ligi Konferencji UEFA. Na razie jednak nie są znane szczegóły przejścia Hiszpana do drużyny z Gdańska. 

Zobacz także