Warty walka o przetrwanie

Warty walka o przetrwanie

Fot. ADAM JASTRZĘBOWSKI/Polska Press/East News
2022-01-19

Za poznańskim klubem trudna jesień, a na horyzoncie pojawia się wiosenna walka o przetrwanie. Warta ma mało atutów w swojej talii i będzie jej bardzo trudno wywalczyć utrzymanie w Ekstraklasie. Chyba że zagraniczne zgrupowanie pozwoli zbudować wielką formę. 

Sytuacja w tabeli nie wygląda dramatycznie, ale też nie należy do łatwych. Zieloni są na 16. miejscu w tabeli i tracą zaledwie 2 punkty do bezpiecznej pozycji. Jednak za plecami Warty znajduje się Legia Warszawa a trudno sobie wyobrazić, że mistrzowie Polski nie wydostaną się ze strefy spadkowej. Dlatego też drużyna z Poznania musi zacząć solidnie punktować, jeśli liczy na utrzymanie. 

W tym mają pomóc przygotowania w Turcji. Warta jako swoją bazę wybrała Side, to tam podopieczni Dawida Szulczka mają szlifować swoją dyspozycję. Zresztą już od początku roku poznanianie ostro pracują, rozegrali już nawet 2 mecze kontrolne. Najpierw przegrali 0-1 ze Śląskiem Wrocław, a następnie pokonali Arkę Gdynia w tym samym stosunku. W Turcji rozegrają jeszcze 3 sparingi, ze Slovanem Liberec, Shkendiją Tetowo i Metalistem Charków. 

Na razie z drużyny odeszło dwóch piłkarzy, który jesienią często występowali na boiskach Ekstraklasy. Warta sprzedała do Zagłębia Lubin Aleksa Ławniczaka, a Szymon Czyż przeszedł do Rakowa Częstochowa. Zieloni mają też nowych zawodników, są to: fiński środkowy pomocnik Niilo Mäenpää i skrzydłowy Daniel Szelagowski. Do klubu wróciło też kilku młodych zawodników z wypożyczenia.

Zobacz także