GymBeam
szulczek warta odejscie

Szulczek odchodzi z Warty Poznań!

Fot. eastnews
2024-04-18

To już pewne! Dawid Szulczek po sezonie opuści szeregi Warty Poznań. Jego kontrakt wygasa 30 czerwca i obie strony nie doszły do porozumienia w sprawie jego przedłużenia. Znane jest też nazwisko jego następcy.

Dawid Szulczek do Warty Poznań trafił w listopadzie 2021 roku. W tym czasie stworzył zespół, który według wielu ekspertów gra zdecydowanie ponad stan. Młody szkoleniowiec chwalony jest za świetną organizację gry zespołu, dobry kontakt z zawodnikami oraz wprowadzanie do pierwszej drużyny młodych zawodników. Szulczek do tej pory poprowadził Wartę w 87 spotkaniach, z których wygrał 31, zremisował 23 i przegrał 33. Polscy dziennikarze od dawna zastanawiali się, kiedy 34-latek otrzyma szansę sprawdzenia się w mocniejszym klubie.

Wydaje się, że ten moment właśnie nastaje, a Szulczek zakulisowo dogadał się z którymś z pozostałych klubów Ekstraklasy. Według informacji TVP Sport szkoleniowiec nie przedłuży kontraktu z Wartą Poznań, co jasno może wskazywać na możliwość pracy w innym miejscu. Według plotek może to być nawet Lech Poznań. Chwilę później odejście szkoleniowca potwierdziły klubowe media społecznościowe.

Znane ma też być nazwisko jego następcy w Warcie. Wkrótce stery w klubie ma objąć Mariusz Misiura ze Znicza Pruszków.

Fot.: Artur Barbarowski/East News

Zobacz także