GymBeam
Andre Wisdom Warta Poznań

Warta testuje piłkarza z przeszłością w Liverpoolu

Fot. ADAM JASTRZEBOWSKI/Polska Press/East News
2023-07-05

Warta Poznań jest klubem, który jak na razie spokojnie działa na rynku transferowym. Zieloni nie dysponują ogromnym budżetem, więc szukają tanich zawodników. Klub z Poznania testuje aktualnie zawodnika, który w barwach Liverpoolu grał w Premier League i europejskich pucharach.

Zieloni nie są w stanie się licytować z bogatszymi rywalami, więc spokojnie szukają okazji na transferowym rynku. Jak na razie do klubu z Poznania trafili Kacper Przybyłko z Wisły Kraków i Dario Vizinger z austriackiego Wolfsberger AC. Na tym jednak nie koniec transferów. Według doniesień medialnych lada dzień w barwach Warty zostanie zaprezentowany Jakub Bartkowski, który wiosną występował w Lechii Gdańsk.

Kolejnym zawodnikiem, który może występować w barwach klubu z Poznania jest Andre Wisdom. To 30-letni defensor, który piłkarskie szlify zbierał w Liverpoolu. Piłkarz przeszedł przez kolejne szczeble szkolenia w The Reds aż trafił do pierwszej drużyny. Zaliczył w niej 22 starcia i strzelił 1 bramkę. Z Liverpoolu był wypożyczany do Derby County, West Bromwich Albion, Norwich i Liverpoolu. Na początku sezonu 2017/2018 przeszedł na stałe do Derby. 

W barwach tego klubu występował w Championship. W 2020 roku przeżył osobistą tragedię. Piłkarz zignorował pandemiczne ograniczenia, udał się na imprezę, na której został dźgnięty nożem. To zatrzymało jego karierę, w rozgrywkach 2021/2022 sporadycznie grał w rezerwach Derby, w ostatnim sezonie pozostał bez klubu. Jeśli piłkarz przekona do siebie Dawida Szulczka to otrzyma propozycję kontraktu ze strony Warty Poznań. 

Zobacz także