skorża lech

Lech znalazł nowego szkoleniowca

Fot. East News
Piro Shop
2021-04-08

Lech Poznań zdecydował już, kto będzie nowym szkoleniowcem pierwszej drużyny. Wybór padł na wracającego do Kolejorza Macieja Skorżę, który jeszcze dziś podpisze dwuletni kontrakt.

Dariusz Żuraw został zwolniony z posady we wtorek z powodu serii bardzo słabych wyników i zajmowania rozczarowującego miejsca w lidze. Przez kolejne dni trwały intensywne poszukiwania jego następcy, a wśród kandydatów w mediach pojawiały się nazwiska zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Liderem w walce o zajęcie stanowiska pierwszego szkoleniowca zespołu był jednak od początku Maciej Skorża, który jak informują dzisiejsze wydania prasy, jeszcze dziś podpisze kontrakt z klubem. Aktualnie trwa sprawdzanie poprawności umów przez prawników obu stron, więc nie ma już praktycznie mowy o zmianie decyzji ze strony Lecha. 

Dla Skorzy będzie to powrót na Bułgarską. 49-letni trener zajmował to stanowisko już w 2014 roku. Wówczas jego asystentami byli Tomasz Rząsa i Dariusz Żuraw, a prowadzony przez nich zespół zwyciężył w rozgrywkach Ekstraklasy, a także sięgnął po Puchar Polski. Aż tak kolorowy, podobnie jak w przypadku Żurawia, nie był kolejny sezon, w którym na swojej posadzie wytrwał jedynie do października 2015 roku. Po przygodzie z Lechem Skorża próbował swoich sił w Pogoni Szczecin, jednak osiągał tam bardzo rozczarowujące wyniki i został zwolniony po zaledwie 16 spotkaniach. Później Polak trafił do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie objął kadrę narodową do lat 23. Poprowadził ją w 15 meczach i nie odniósł z nią większych sukcesów. Bez pracy pozostawał od lutego 2020 roku.

Fot.:MICHAL KLAG/REPORTER