żuraw zwolniony

Dariusz Żuraw zwolniony z Lecha Poznań

Fot. East News
Piro Shop
2021-04-06

Lech Poznań w oficjalnym komunikacie podał, że Dariusz Żuraw został zwolniony z funkcji trenera pierwszego zespołu. Jak ogłosił klub, ze względu na słabe wyniki decyzję trzeba było podjąć jeszcze przed końcem obecnego sezonu, choć jeszcze kilka tygodni temu szkoleniowiec otrzymał poparcie ze strony zarządu.

Żuraw nie jest już szkoleniowcem Lecha

Dariusz Żuraw swoją przygodę jako pierwszego trenera Lecha Poznań rozpoczął 31 marca 2019 roku. Funkcję tę objął po Adamie Nawałce i miał ją sprawować tylko tymczasowo. Klub był jednak na tyle zadowolony z osiągniętych przez niego wyników, że powierzył mu stanowisko trenera pierwszej drużyny także w kolejnym sezonie. Trener odwdzięczył się, za pokładane w nim zaufanie, zdobywając w sezonie 2019/2020 wicemistrzostwo PKO BP Ekstraklasy. Dzięki zajęciu dobrego miejsca zespół stanął do rywalizacji w eliminacjach Ligi Europy, gdzie przeszedł cztery rundy, odprawiając wyżej notowanych rywali i zakwalifikował się do rozgrywek grupowych. Zespół Żurawia grał w eliminacjach bardzo ofensywnie (notując średnią bramkową +3,25 oraz kończąc ten etap z bilansem +12), co szczególnie podobało się zarządowi oraz kibicom. Pod wodzą Żurawia Lech w kwalifikacjach Ligi Europy prawie nie tracił także bramek. W czterech meczach stracił tylko jednego gola.

Obecny sezon, czyli 2020/2021 nie był już tak udany, jak poprzedni. Lechowi nie udało się awansować z grupy Ligi Europy, ale to był tylko początek jego problemów. Dariusz Żuraw jeszcze niedawno deklarował, że niebiescy będą walczyć o kwalifikację europejską także w tych rozgrywkach. Niestety wyniki temu przeczą, ponieważ Lech odpadł z Rakowem Częstochowa w Fortuna Pucharze Polski, a w PKO BP Ekstraklasie zajmuje dopiero 10. miejsce z dorobkiem 29. punktów po 23. kolejkach. Ostateczna decyzja została podjęta po sobotniej porażce z Cracovią, dla której była to pierwsza wygrana w tym roku.

Fot.:MICHAL KLAG/REPORTER