lech wisla brlek

Lech z ofertą za zawodnika z Serie A

Fot. East News
Piro Shop
2021-01-03

Kontakty pomiędzy klubami z Ekstraklasy i Serie A to nie tylko sprzedaż solidnych ligowców do Italii. Tym razem to Lech zdecydowany jest na sprowadzenie z Włoch piłkarza, który ma już doświadczenie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Petar Brlek, bo o nim tu mowa, to 26-letni Chorwat, grający na pozycji środkowego pomocnika. Polscy kibice najbardziej pamiętają go z solidnych występów w Ekstraklasie w barwach Wisły Kraków. Zagrał dla niej 50 ligowych spotkań, w których zdobył 10 bramek, a kolejne trafienie dorzucił w swoim jednym z pięciu występów w Pucharze Polski. Chorwat za swoją grę zbierał same pochwały, a Wisła Kraków zdecydowała się sprzedać go za ponad 2 miliony euro do Genoi. Pomocnik nie był jeszcze gotowy na Serie A i w kolejnych latach był wypożyczany. Najpierw ponownie reprezentował barwy Białej Gwiazdy, później grał w Szwajcarii, a poprzedni sezon spędził w drugoligowym Ascoli.

Chorwat po latach doczekał się pozostania w Genoi, jednak nie może liczyć nie tylko na regularną grę, ale na jakiekolwiek minuty w Serie A. W tym sezonie ani razu nie znalazł się w kadrze meczowej pierwszej drużyny, a sytuację stara się wykorzystać Lech. Po ściągnięciu do Poznania Jespera Karlströma Dariusz Żuraw chce wzmocnić środek pola jeszcze jednym klasowym piłkarzem. Włoskie media wspominają o tym, że poznaniacy złożyli już nawet oficjalną ofertę transferową, jednak na razie nie wiadomo, co jest celem umowy - wypożyczenie czy też transfer definitywny. 

Chorwat w Poznaniu miałby uzupełnić lukę, którą stworzyło odejście Jakuba Modera do Brighton.

Fot.: MICHAL KLAG/REPORTER