tuchel neymar psg

Ligue 1: PSG zwolniło Tuchela, znany następca

Fot. east news
Piro Shop
2020-12-24

Rozczarowujące wyniki w Ligue 1 i co najwyżej zadowalające w Lidze Mistrzów nie były wystarczające dla włodarzy PSG, którzy zadecydowali o zwolnieniu Thomasa Tuchela z funkcji szkoleniowca pierwszego zespołu. Media we Francji są już pewne co do nazwiska jego następcy.

Niemiecki szkoleniowiec trafił do Paris-Saint Germain latem 2018 roku. Jako menedżer poprowadził zespół w 127 spotkaniach, a największym sukcesem było dojście do finału Ligi Mistrzów przed rokiem. Oprócz tego Tuchel może pochwalić się zdobyciem dwóch Mistrzostw Francji oraz po jednym Pucharze Ligi Francuskiej i Pucharze Francji. Wyniki osiągane pod jego wodzą nie zadowalały jednak głównie dyrektora sportowego, z którym Niemiec był w otwartym konflikcie. Brazylijczyk Leonardo może jednak odetchnąć z ulgą, bo według mediów miało miejsce to, czego oczekiwał od długich miesięcy - Thomas Tuchel został zwolniony ze stanowiska szkoleniowca PSG.

Choć nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska klubu w tej kwestii, to rewelację potwierdzają kolejni dziennikarze z różnych gazet, telewizji i stron internetowych, między innymi niemiecki BILD i francuskie RMC Sport. Co więcej, podawane są informacje na temat potencjalnego następcy Tuchela, którym ma być były piłkarz PSG - Mauricio Pochettino. Argentyńczyk był w przeciągu kilku poprzednich miesięcy przymierzany do objęcia wielu zespołów, a jednym z ostatnich był Zenit Sankt Petersburg. Do porozumienia jednak nie doszło, a wielu dziennikarzy powoływało się na to, że Pochettino wciąż czeka na zwolnienie Tuchela i powrót do PSG. Były szkoleniowiec pozostawał bez zatrudnienia listopada 2019 roku, kiedy to rozstał się z Tottenhamem. Również jego największym sukcesem było dojście do finału Ligi Mistrzów.

Fot.: FRANCK FIFE/AFP/East News